PARTNER PORTALU
 • BGK

Kraków. Dodatkowe 16,5 mln zł na rozbudowę ul. Kocmyrzowskiej pozwoli rozstrzygnąć przetarg

 • PAP/rs    25 stycznia 2018 - 11:11
Kraków. Dodatkowe 16,5 mln zł na rozbudowę ul. Kocmyrzowskiej pozwoli rozstrzygnąć przetarg
Rada Miasta Krakowa zgodziła się na zwiększenie o 16,5 mln zł nakładów na przebudowę ul. Kocmyrzowskiej. (Fot. Shutterstock.com)

Rada Miasta Krakowa zgodziła się na zwiększenie o 16,5 mln zł nakładów na przebudowę ul. Kocmyrzowskiej, jednej z najważniejszych arterii wylotowych w Nowej Hucie. Dzięki temu może rozstrzygnąć przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie tej trasy.
 • W przetargu ogłoszonym przez Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie na kompleksową przebudowę ul. Kocmyrzowskiej wpłynęły dwie oferty - obie przekraczały środki wynikające z kosztorysu inwestorskiego i zaplanowane na to zadanie w dokumentach finansowych miasta.
 • Realizacją zadania zainteresowane są: firma Budimex SA, która zaproponowała kwotę prawie 97 mln zł oraz konsorcjum firm ZUE SA i PBI Energopol z ceną prawie 157 mln zł.
 • Przegłosowanie przez radnych zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej umożliwia rozstrzygnięcie przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie tego ważnego dla miasta zadania.

- Stąd wystąpiliśmy z wnioskiem o dokonanie korekt i przesunięć w Wieloletniej Prognozie Finansowej, które pozwoliłyby na zwiększenie finansowania na tę inwestycję w 2022 roku o 16,5 mln zł - wyjaśniła w czwartek Janina Pokrywa, dyrektor ZIM Kraków.

Przegłosowanie przez radnych zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej umożliwia rozstrzygnięcie przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie tego ważnego dla miasta zadania.

Według Pokrywy jest szansa, że umowa na tę inwestycję zostanie podpisana w przyszłym miesiącu. Zgodnie z założeniem, w tym roku ma zostać przygotowana dokumentacja projektowa oraz uzyskane zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Same prace w terenie powinny rozpocząć się jeszcze pod koniec tego roku, a zakończyć na przełomie 2021 i 2022 r.

W części leżącej w granicach Krakowa zadanie będzie polegać na rozbudowie 3 km odcinka ulicy Kocmyrzowskiej od ul. Darwina do granicy miasta. Dobudowana będzie druga jezdnia, a także przebudowane istniejące skrzyżowania, infrastruktura techniczna, oświetlenie, sygnalizacja świetlna. Wyremontowane i rozbudowane będą chodniki i ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe i perony przystankowe. Ważnym elementem zadania będzie też modernizacja torowiska tramwajowego, pętli końcowej i terminala autobusowego.

ZIM zajmie się także przebudową 160 m drogi wojewódzkiej nr 776 leżącej już poza granicami Krakowa, na terenie miejscowości Prusy.

Miasto ubiega się o unijne dofinansowanie dla części inwestycji leżącej w granicach Krakowa z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.