PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków: Koniec remontu ronda Czyżyńskiego

  • JL    3 listopada 2015 - 08:56
Kraków: Koniec remontu ronda Czyżyńskiego
Zakończyła się modernizacja ronda Czyżyńskiego. Fot: ZIKiT

Zakończyła się modernizacja ronda Czyżyńskiego. Z odnowionego obiektu mogą korzystać już piesi. Dobra informacja jest też dla rowerzystów. Do użytku oddano ścieżkę dla jednośladów.
Zakończyła się modernizacja ronda Czyżyńskiego. Prace zostały rozbite na dwa etapy – nadziemny i podziemny, ponieważ w tym drugim przypadku spodziewano się dłuższej ścieżki administracyjnej.

– Z myślą o osobach, które prowadziły w przejściu działalność handlową zamierzaliśmy ulokować w przejściu kilkanaście kiosków, ale ostatecznie uzyskaliśmy zgodę na pięć. Projekt musiał powstać od nowa, co wydłużyło prace – wyjaśnia Krzysztof Migdał z ZIKIT.

Wykonawca miał je zakończyć do 30 listopada, jednak uporał się z tym wcześniej tak, aby można było z tego skorzystać już w okresie wzmożonego ruchu związanego z okresem Wszystkich Świętych.

Obecnie trwają drobne prace wykończeniowe, ale całość dostępna jest już dla pieszych. Znajduje się tam 5 lokali handlowych, toaleta, windy, które ułatwiają przedostanie się na perony tramwajowe.

Sama przestrzeń wewnątrz stała się jasna i estetyczna. Całość wyposażona jest w monitoring. W tych dniach oddano też o użytku brakujący fragment ścieżki rowerowej na rondzie Czyżyńskim.

Dzięki temu całą trasa z Nowej Huty do Śródmieścia jest dostępna dla rowerzystów. Prace na powierzchni ronda zostały wykonane już wcześniej. W pierwszym etapie uruchomiono komunikację tramwajową, a następnie do użytku oddano część drogową.

Jak informuje krakowski magistrat, wkrótce zacznie tam działać obszarowe sterowanie ruchem, które przyspieszy przejazd tramwajów.

Modernizacja ronda Czyżyńskiego jest elementem zadania pn. „Przebudowa linii tramwajowej na odcinku Rondo Mogilskie – al. Jana Pawła II – Plac Centralny wraz z systemem sterowania ruchem w Krakowie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Wartość projektu to 142 864 360,18 PLN, a kwota dofinansowania – 68 682 916,51 PLN.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Bogdan, 2015-11-04 10:09:21

    Wszystkie aktualne dane adresowe możecie znaleźć na emuia.gugik.gov.pl - GUGiK wprowadził bardzo dobry system Teryt 3