Kraków mówi basta galeriom handlowym w centrum

Zgodnie z planami miejskimi kolejne wielkopowierzchniowe galerie handlowe w Krakowie będą lokowane przy ulicach wylotowych z miasta. W centrum brak już powierzchni na tego typu inwestycje.
Kraków mówi basta galeriom handlowym w centrum
Takich obiektów jak Galeria Krakowska w centrum stolicy Małopolski więcej nie powstanie (fot.wikimedia.org/Marek013)

Poinformował o tym przewodniczący miejskiej Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska, Grzegorz Stawowy, podczas konferencji poświęconej nieruchomościom.

"Te plany powinny być uchwalone jesienią tego roku, więc pierwsze inwestycje ruszą pewnie w przyszłym roku" - zapowiedział radny.

Jak wyjaśnił, w mieście brakuje już terenów pod wielkopowierzchniowe inwestycje. Przedsięwzięcia na obrzeżach mają ułatwić zakupy mieszkańcom tamtejszych osiedli oraz zmniejszyć ruch samochodowy.

Aby zobrazować problem infrastruktury w centrum miasta radny podał nocne wyprzedaże w Galerii Krakowskiej, kiedy ok. 22 godz. centrum miasta jest zakorkowane. "To pokazuje, jak niewydolny jest układ drogowy, którego się nie da rozbudować, bo już nie ma gdzie. Wraca debata na temat komunikacji podziemnej" - mówił radny.

Miejsca na nowe centra handlowe to m.in. Nowa Huta, Ruczaj, w przyszłości być może okolice lotniska w Balicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Mądry Polak po szkodzie

msl, 2016-02-01 09:07:44 odpowiedz

Podoba mi się tok rozumowania sz. p. radnego, w związku z powyższym słusznie zakładam , iż podobne rzeczy rajdy miejscy zrobią z biurowcami oraz gestniejaca zabudowa deweloperska? Jesli tak, to będę głosował na nich do końca życia! Chciało by się rzec hura! Wreszcie Mądrość u steru, ale wszyscy ...doskonale wiemy jak będzie. ... Mniej zieleni i 3xB beton, bloki, biurowce rozwiń

Dart , 2016-01-31 08:21:38 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE