PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków Płaszów–Podbory Skawińskie: PKP PLK ogłosiło przetarg na modernizację

  • PAP/MN    23 grudnia 2016 - 11:23
Kraków Płaszów–Podbory Skawińskie: PKP PLK ogłosiło przetarg na modernizację
Inwestycja PLK obejmie również przebudowę 30 obiektów inżynieryjnych. (fot. pixabay)

• PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na odcinku kolejowym Kraków Płaszów–Podbory Skawińskie.
• Szacowana wartość inwestycji wynosi ponad 200 mln zł.
• Termin wykonania wyznaczono na 2019 rok.
Jak poinformowała w piątek (23 grudnia) Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK, będzie to kolejne przedsięwzięcie w aglomeracji krakowskiej, które skróci i poprawi jakość podróży w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano wymianę torów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym, przebudowę peronów na istniejących stacjach Kraków Bonarka, Kraków Sidzina, Skawina, Podbory Skawińskie, a także budowę dwóch nowych przystanków: Kraków Opatkowice, w sąsiedztwie ul. Macieja Dębskiego oraz Skawina Jagielnia, w rejonie osiedla TBS przy ul. Pachla. Dogodniejszą lokalizację zyska przystanek Skawina Zachodnia, który zostanie przesunięty o ok. 500 metrów w stronę Skawiny.

Wygodniejsze i bezpieczne dojścia do peronów umożliwią dwa przejścia podziemne w Skawinie oraz kładka pieszo-rowerowa na stacji Kraków Bonarka.

Inwestycja PLK obejmie również przebudowę 30 obiektów inżynieryjnych, w tym wiaduktu nad ul. Podmokłą w Krakowie i pięciu mostów. Dzięki remontowi przejazdów kolejowo-drogowych sprawniejszy i bezpieczniejszy będzie ruch samochodowy.

Według przewidywań PKP PLK opracowanie dokumentacji projektowej i realizacja robót budowlanych zaplanowana jest w latach 2017-2019. Inwestycja na odcinku Kraków Płaszów-Podbory Skawińskie realizowana jest ze środków budżetowych w ramach dużego projektu dotyczącego modernizacji linii kolejowej nr 94 na odcinku Kraków Płaszów-Skawina-Oświęcim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.