Kraków podpisał umowę na inwestycję komunikacyjną za 80 mln zł

Gmina Kraków podpisała w środę umowę z firmą Polimex-Mostostal na przebudowę ulic Surzyckiego i Christo Botewa na obrzeżach miasta oraz przedłużenie ich do wschodniej obwodnicy. Zadanie warte prawie 80 mln zł w ponad połowie finansowane będzie ze środków unijnych.
Wykonawca zaoferował, że zakończy realizację inwestycji do końca sierpnia przyszłego roku. Budowa rozpocznie się za kilka tygodni.

Jak poinformował Filip Szatanik z biura prasowego krakowskiego magistratu, przedsięwzięcie obejmie rozbudowę do czterech pasów ulic Surzyckiego i Christo Botewa oraz budowę ulicy Śliwiaka, która będzie przedłużeniem do budowanej wschodniej obwodnicy Krakowa w ciągu drogi ekspresowej S7.

Powstać ma siedem skrzyżowań z istniejącymi ulicami oraz z planowanym wjazdem do parkingu miejskiego w systemie Park and Ride. Dzięki tej inwestycji poprawi się komunikacja między południowymi dzielnicami Krakowa a wschodnią obwodnicą miasta.

Inwestycja ma zapewnione unijne dofinansowanie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Równolegle mają być wykonywane inne inwestycje komunikacyjne w tym rejonie. Chodzi o budowę linii szybkiego tramwaju od ronda Grzegórzeckiego do osiedla Golikówka, ulicy Kuklińskiego oraz estakady nad ciągiem drogowym Nowohucka - Powstańców Wielkopolskich. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE