PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków ratuje budżet wyprzedając nieruchomości? Korzysta biznes

  • AH    7 listopada 2017 - 12:15
Kraków ratuje budżet wyprzedając nieruchomości? Korzysta biznes
Fot. Shutterstock

Władze Krakowa wyprzedają swój majątek. W tym roku sprzedano już mienie za blisko 35 mln zł, a w kolejce czekają kolejne nieruchomości. Do końca 2017 r. planowanych jest jeszcze 16 przetargów. Wpływy ze sprzedaży mienia to ważny element miejskiego budżetu, a biznes korzysta i kupuje atrakcyjne nieruchomości.
Jak wylicza "Gazeta Krakowska", w 2017 roku Wydział Skarbu Urzędu Miasta sprzedał 41 działek, całych budynków czy pojedynczych lokali za 34 mln 282 tys. zł (stan na koniec października). W sumie 41 nieruchomości.

Najwięcej gmina dostała za kamienicę na Małym Rynku 6 - 12 mln 473 tys. zł. Według informacji dziennika, budynek kupiła firma należąca do jednego z bogatszych krakowskich biznesmenów, m.in. byłego wiceprezesa Wisły Kraków. Także on kupił w zeszłym roku sąsiednią kamienicę pod numerem 5 (za 8 mln 982 tys. zł).

W ten sposób kamienice, na które urzędnicy od kilku lat nie mieli pomysłu, zostaną zagospodarowane. Powstaną tam luksusowe apartamenty.

Wpływy ze sprzedaży mienia to ważny element miejskiego budżetu. W kolejce do sprzedaży czekają kolejne nieruchomości. Do końca 2017 r. planowanych jest jeszcze 16 przetargów. Co jednak, gdy wszystko już zostanie sprzedane?

Czytaj też: MF szykuje nowy projekt ustawy o finansach publicznych. Co będzie zawierać?

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.