PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków rośnie w górę

  • Przegląd prasy/Dziennik Polski    15 marca 2011 - 06:14
Kraków rośnie w górę

Dwa ponad 300-metrowe wieżowce chce wybudować w Krakowie jedna z firm.
Projekt okazał się przebojem krakowskiego stoiska podczas targów nieruchomości w Cannes – ujawnia „Dziennik Polski”.

Inwestor chce wybudować olbrzymi kompleks, złożony m.in. z dwu 311-metrowych wież, które pomieszczą biura i powierzchnie usługowe. Na ostatnich piętrach mają znaleźć się apartamenty. Koszt budowy samych wysokościowców szacowany jest na 2,5 miliarda złotych.

Inwestor ma 10-hektarową działkę leżącą przy ulicy Skotnickiej, u zbiegu z autostradą A4. Teren położony jest około 9 km od centrum miasta. Ma dobre położenie komunikacyjne, przy autostradzie, daleko od lotniska. Idealny na drapacze chmur.

Obecnie najwyższy budynek w Europie znajduje się w Moskwie. Liczy 306 m wysokości. Architekt poszukiwał na targach inwestorów zainteresowanych jego koncepcją. Na razie nie ma jednak żadnych pozwoleń na realizację tak dużego przedsięwzięcia.

Studium zagospodarowania nie pozwala na budowanie w Krakowie bardzo wysokich gmachów. Pierwotnie planowano wyznaczenie strefy drapaczy chmur w dzielnicy Zabłocie. Wywołało to jednak spore protesty społeczne, więc wycofano się z tej koncepcji.

Toczy się jednak dyskusja, czy w mieście powinny zostać wyznaczone strefy przeznaczone pod wysokościowce – informuje „Dziennik Polski”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.