PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków. Rusza budowa Moto Parku

  • JL    14 września 2016 - 07:56
Kraków. Rusza budowa Moto Parku
Tak będzie wyglądał Moto Park Kraków. Fot. Mat. prasowe

W Krakowie rozpoczęła się budowa toru Moto Parku Kraków. Jej zakończenie przewidziano na koniec 2016 r.
Wkrótce wchodzą w życie przepisy nakazujące wszystkim nowy kierowcom odbycie jazd doszkalających w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy. Moto Park Kraków to odpowiedź na naturalne zapotrzebowanie mieszkańców Krakowa na takie kursy. Dzięki dogodnej lokalizacji i przemyślanemu projektowi obiekt obsłuży nie tylko kierowców z Krakowa, ale również z całego województwa. W ośrodku planowane jest także rozgrywanie zawodów sportowych, organizowanie zlotów i wszelkich wydarzeń o charakterze motoryzacyjnym.

W Małopolsce brakowało obiektu, na którym kierowcy mogliby szkolić swoje umiejętności za kierownicą czy w bezpiecznych warunkach pojeździć szybciej autem.

Obiekt szkoleniowo-eventowy powstaje przy ul. Rzepakowej. Na jego terenie zlokalizowany zostanie tor o długości – zależnie od konfiguracji – 800-1200 metrów, trzy płyty poślizgowe, odcinek szutrowy, sale szkoleniowe oraz hala do organizacji większych wydarzeń motoryzacyjnych o powierzchni 400 mkw.

W ramach działalności obiektu planowane jest regularne zapraszanie kierowców na dni otwarte oraz organizowanie na nim wielu motoryzacyjnych imprez. Do dyspozycji gości będzie m.in. jedyna w Polsce płyta poślizgowa typu S. Na torze szutrowym będzie można z kolei pojeździć quadem czy samochodem 4x4. Tutaj też odbywać się będą szkolenia z doskonalenia techniki jazdy, które poprowadzą licencjonowani instruktorzy Szkoły Jazdy Michała Kościuszki.

W planach jest również uruchomienie toru kartingowego, na którym zorganizowana zostanie akademia dla przyszłych kierowców. Moto Park Kraków jest nową inicjatywą kierowcy rajdowego Michała Kościuszki, wicemistrza świata JWRC, który prowadzi swoją szkołę doskonalenia techniki jazdy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.