PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków: Rusza budowa węzła S7 w rejonie Kopca Wandy. Będzą zmiany w komunikacji miejskiej

  • JS    16 marca 2016 - 23:07
Kraków: Rusza budowa węzła S7 w rejonie Kopca Wandy. Będzą zmiany w komunikacji miejskiej
Krakowski magistrat zamieścił szczegółowe informacje dot. zmian w działaniu komunikacji miejskiej (fot. Magiczny Kraków )

• W piątek (18 marca) około godz. 24:00 rozpoczną się prace związane z budową węzła drogi S7 z ul. Igołomską i Ptaszyckiego w rejonie Kopca Wandy.
• Inwestycję prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad w Krakowie.
• Pasażerów czekają zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów.
• Ruch samochodowy zostanie utrzymany, kierowcy mogą jednak natrafić na chwilowe zawężenia drogi.
W sobotę (19 marca) wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Ptaszyckiego. Linia 10 kursować będzie z Łagiewnik do Placu Centralnego im. R. Reagana bez zmian, następnie przez al. Solidarności i ul. Ujastek Mogilski do przystanku „Fort Mogiła”, gdzie tramwaj powróci na swoją stałą trasę do Pleszowa. Natomiast linia 16 pojedzie z Mistrzejowic do Placu Centralnego im. R. Reagana bez zmian, następnie al. Solidarności i ul. Ujastek Mogilski do Kopca Wandy. Przystanek końcowy i początkowy „Kopiec Wandy” dla linii 16 zlokalizowany będzie przy ul. Ujastek Mogilski przed zjazdem na pętlę.

W zamian uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 716, która kursować będzie po trasie: Pleszów-Igołomska, Ptaszyckiego, al. Jana Pawła II - Plac Centralny im. R. Reagana z częstotliwością co 20 minut. Autobusy linii 716 będą zatrzymywać się na przystankach: Pleszów, Koksochemia NŻ, Brama nr 5 NŻ, Jeżynowa NŻ, Fort Mogiła NŻ, Bardosa NŻ, Suche Stawy, Klasztorna, Os. Na Skarpie, Plac Centralny im. R. Reagana (po zawróceniu).

Od 21 marca (poniedziałek) przywrócony zostanie ruch tramwajów na ul. Ptaszyckiego, natomiast wstrzymany będzie ruch tramwajów na odcinku Kopiec Wandy- Pleszów.

Kolejne zmiany przewidziane są 23 marca (środa).

Szczegóły na stronie krakowskiego magistratu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.