PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków w czołówce miast najlepszych dla inwestycji deweloperskich

  • PAP    29 stycznia 2014 - 15:12
Kraków w czołówce miast najlepszych dla inwestycji deweloperskich

Brytyjski serwis telegraph.co.uk opublikował ranking najlepszych na świecie miejsc do realizowania inwestycji deweloperskich. W zestawieniu znalazło się 20 lokalizacji, w tym także Kraków.
Między takimi lokalizacjami jak: Barcelona, Riwiera Francuska, Grenada, Toskania, Stambuł, Panama znalazł się i Kraków - to według The Telegraph miejsca z największym potencjałem inwestycyjnym.

Zdaniem autorów rankingu, Kraków zawdzięcza swoją atrakcyjność jako lokalizacji do realizowania inwestycji w branży nieruchomości dobremu wykorzystaniu przez stolicę Małopolski unijnych funduszy infrastrukturalnych. Autorzy zestawienia zauważają także popularność miasta wśród międzynarodowych korporacji, które inwestują w krakowskie nieruchomości, tworząc w nich oddziały i filie swoich firm.

- Kraków pracuje na swoją pozycję od lat, dlatego nie jestem zaskoczona wynikami rankingu - mówi Małgorzata Nowosielska, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel Wawel, inwestycji Angel Poland Group, jednej z największych grup deweloperskich w Polsce. - Położenie, doskonała komunikacja z innymi miastami, rozwój biznesu - to czynniki sprzyjające popytowi na mieszkania dla kadry menedżerskiej. Stolica Małopolski ma do zaoferowania dużo więcej niż tylko karierę: atmosfera, klimat krakowskiego Rynku, Kazimierza czy Bulwarów Wiślanych, muzea, teatry, wystawy - wszystkie te elementy tworzą miasto z wyjątkowym potencjałem do życia w każdym jego aspekcie: mieszkania, robienia zawodowej kariery, zabawy czy też rekreacji - dodaje.

The Telegraph zachęca do inwestowania w Krakowie, mimo trudnych warunków klimatycznych. Ranking dostępny jest tutaj.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.