PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków: Wkrótce zakończy się budowa drugiego odcinka obwodnicy wschodniej

  • PAP/EM    2 marca 2017 - 16:04
Kraków: Wkrótce zakończy się budowa drugiego odcinka obwodnicy wschodniej
Pozostałe 11 mostów i wiaduktów jest w trakcie realizacji, a wykonane prace są na poziomie od 50 proc. do 95 proc. (fot. mat. GDDKiA)

• 22 lipca tego roku powinna zakończyć się budowa 4,5-km odcinka drogi ekspresowej S7 we wschodniej części Krakowa, zwanej Trasą Nowohucką.
• Stanowi ona równocześnie drugą część wschodniej obwodnicy miasta. Wartość inwestycji wynosi blisko 529 mln zł brutto.
Jak poinformowała Iwona Mikrut, rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), trwająca od lata 2014 r. budowa dobiega końca. Trasę o długości 4,5 km wraz z dwupoziomowymi węzłami drogowymi: "Rybitwy" i "Igołomska" oraz mostem wantowym na Wiśle buduje konsorcjum firm Strabag oraz Heilit+Woerner.

Według drogowców wszystkie roboty ziemne, włącznie z nasypem drogi ekspresowej S7, wykonano w 95 proc. Na 74 proc. trasy położona jest warstwa wiążąca nawierzchni, a na 13 proc. warstwa ścieralna nawierzchni. Zakończona jest przebudowa torów tramwajowych na ul. Igołomskiej. Wiadukt w ciągu ul. Nad Drwinią jest ukończony.

Pozostałe 11 mostów i wiaduktów jest w trakcie realizacji, a wykonane prace są na poziomie od 50 proc. do 95 proc. Największy i najbardziej okazały obiekt inżynierski czyli most na Wiśle wykonano w 83 proc. Składa się on z dwóch równoległych obiektów o długości około 700 metrów każdy. Będzie to najdłuższy most w Krakowie i całej Małopolsce.

Według przedstawicieli GDDKiA po ukończeniu w lipcu 2017 r. tego odcinka S7 część ruchu przeniesie się na nowo wybudowaną drogę ekspresową. W pewnym stopniu odciąży ona też południową obwodnicę miasta i ul. Nowohucką, na których ruch jest bardzo duży.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.