PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków wybuduje kolejny basen

  • PAP/JS    23 lutego 2018 - 22:37
Kraków wybuduje kolejny basen
Akt erekcyjny pod budowę nowego Centrum Sportu i Rekreacji Na Kozłówce (fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl)

Za niecałe trzy lata na krakowskim osiedlu Na Kozłówce powstanie Dzielnicowe Centrum Sportu i Rekreacji. Głównym obiektem będzie kryty basen z ruchomym dnem, które umożliwia sterowanie poziomem głębokości wody.
Nie zabraknie też miejsca na sale fitness i siłownię, szatnie i zaplecze gastronomiczne. 22 lutego wmurowano kamień węgielny – kompleks sportowo-rekreacyjny ma zostać oddany do użytku na początku 2020 r.

– Ta inwestycja wpisuje się w politykę miejską, która kładzie duży nacisk na popularyzację kultury fizycznej wśród mieszkańców Krakowa. W ostatnich latach oddano do użytku wiele nowoczesnych obiektów sportowych, m.in. basen na os. Handlowym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1. Niedługo podobnym basenem będą się mogli cieszyć mieszkańcy osiedla Na Kozłówku – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas uroczystości wmurowania kamienia.

Dzielnicowe Centrum Sportu na osiedlu Na Kozłówce będzie się składać z części basenowej (niecka pływacka z dnem ruchomym o wymiarach 25 m x 16 m, część rekreacyjna basenowa, basen z hydromasażem, basen dla małych dzieci, 2 wanny  jacuzzi) wraz z zapleczem, szatniowym, części saunowej, kompleksu sal fitness i siłowni wraz z szatniami, ponadto powstanie sklepik i minibar. Na połowie niecki będzie można regulować głębokość od zera do 120 cm, co jest bardzo przydatne szczególnie przy nauce pływania małych dzieci. Obiekt budowany jest na terenach Gminy Miejskiej Kraków. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Chemobudowa Kraków SA.Obiekt Na Kozłówku powiększy liczbę basenów w Krakowie. Przypomnijmy, że w ostatnich latach powstały kryte baseny w Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych na os. Handlowym, w Com-Com Zone Nowa Huta na Suchych Stawach, w Com-Com Zone Prokocim (ul. Kurczaba) i w Ośrodku Kolna.

Ponadto miasto przystąpiło do budowy krytych basenów przy Szkole Podstawowej nr 155 na os. 2 Pułku Lotniczego i przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 3 przy ul. Strąkowej (Ruczaj). W planach jest także budowa krytego 50-metrowego basenu (tzw. olimpijskiego) w Dębnikach przy ul. Monte Cassino.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.