PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków: zakończono ciężkie prac na przebudowywanym dworcu autobusowym

  • PAP/MIW    15 lipca 2016 - 14:04
Kraków: zakończono ciężkie prac na przebudowywanym dworcu autobusowym
Krakowski dworzec autobusowy obsługuje obecnie dziennie ok. 1,2 tys. odjazdów. (fot. : mat. mda.malopolska.pl).

• Zakończyły się ciężkie prace związane z rozbudową dworca autobusowego w Krakowie.
• Według zapewnień zarządu dworca, podczas Światowych Dni Młodzieży pielgrzymi nie napotkają tam większych utrudnień.
• Oddanie do użytku zmodernizowanego obiektu nastąpi pod koniec roku.
- Zakończyliśmy zadanie polegające na ukończeniu wszystkich prac ciężkich przed Światowymi Dniami Młodzieży. Dźwig, który był ich widomym znakiem został już zdemontowany - powiedział Marcin Fall, prezes Małopolskich Dworców Autobusowych.

Według niego takie zaawansowanie prac pozwala zapewnić bezpieczeństwo pasażerom, którzy będą na dworcu w Krakowie w czasie Światowych Dni Młodzieży.

Prezes zaznaczył, że w związku z wydarzeniem nie zwiększy się liczba autobusów korzystających z dworca, bo wszystkie pojazdy niekursowe będą się zatrzymywać na parkingach wyznaczonych na obrzeżach Krakowa. Według szacunków o około dwa razy więcej może być za to podróżnych przybywających na ŚDM autobusami rozkładowymi. Zarząd MDA wydaje dla tych pojazdów specjalne przepustki pozwalające na dojazd do dworca, który znajduje się w centrum miasta.

Jak zapowiedział Fall, po ŚDM rozpoczną się prace wykończeniowe w nowej części, tak aby mogła ona zacząć funkcjonować w listopadzie tego roku.

W ramach trwającej od 10 miesięcy inwestycji górna płyta dworca została powiększona o około 1,3 tys. metrów kwadratowych, dzięki czemu powstanie sześć dodatkowych stanowisk postojowych dla autobusów. Obecnie obiekt ma 32 takie stanowiska. Zwiększy to przepustowość dworca o około 20 proc. Krakowski dworzec autobusowy obsługuje obecnie dziennie ok. 1,2 tys. odjazdów, co znacznie przekracza jego możliwości techniczne. Powstanie też przestrzeń komercyjna. Koszt inwestycji wynosi około 10 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.