PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków zbuduje nowe psie wybiegi

  • GK/um.krakow.pl    7 marca 2012 - 10:51
Kraków zbuduje nowe psie wybiegi

Zarząd Infrastruktury i Transportu przymierza się do budowy kolejnych wybiegów dla psów. W tym roku na ten cel zapisano w budżecie miasta 500 tys. zł.
Pierwszy z wybiegów miałby powstać w rejonie węzła drogowego ulic Balickiej i Armii Krajowej. W minionych latach na terenie Krakowa (zabierz głos/oceń prezydenta) powstały trzy wybiegi dla czworonogów. Pierwszy z nich, w dzielnicy III, został zrealizowany jako duży ogrodzony obiekt z pełną infrastrukturą dla właścicieli psów i samych zwierząt. Drugi wybieg zlokalizowany w parku przy al. Pokoju był formą minimalistyczną – ograniczono się do wyznaczenia w otwartej przestrzeni miejsca oraz wyposażenia go w kosze na psie odchody.

Kolejny z wybiegów – przy ulicy Opolskiej – powstał w oparciu o opinie mieszkańców użytkujących takie miejsca. Teren został ogrodzony i wyposażono go w podstawowe elementy małej architektury.

Właśnie w takim systemie będą zakładane kolejne krakowskie wybiegi dla psów. Środki zapisane w budżecie na ten cel w wysokości 500 tys. złotych pozwolą na realizację 10 takich miejsc. Lokalizacje pod wybiegi wskazały rady dzielnic. ZIKiT dysponuje też wynikami przeprowadzonej dwa lata temu ankiety, w której mieszkańcy wskazywali najlepsze miejsca pod zakładanie przestrzeni dla czworonogów.

Pierwszy z wybiegów powstanie w dzielnicy VI, przy węźle drogowym ulic Balicka i Armii Krajowej.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.