PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków zyska nowy park - Ogrody Łobzów

  • PAP/em    13 lipca 2015 - 09:37
Kraków zyska nowy park - Ogrody Łobzów

Koncepcję nowego założenia parkowego opracował zespół z Instytutu Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej (Fot. ekocentrum.krakow.pl)

Z nowego parku można korzystać od soboty (11 lipca). Na razie mieszkańcom udostępniono jedną jego część, w której znajduje się plac zabaw dla dzieci , urządzenia do ćwiczeń, boiska do siatkówki i koszykówki oraz ścieżki biegowe.
- To doskonały przykład, jak można wykorzystać istniejącą zieleń wkomponowując urządzenia rekreacyjne między kilkudziesięcioletnie drzewa. W upalne dni, takie jak ostatnio, będzie tam można przyjść i poćwiczyć w cieniu - powiedział PAP dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie Piotr Kempf. Dodał, że chciałby, aby w Krakowie powstało więcej takich miejsc aktywnego wypoczynku.

Nowy park powstaje na terenie dawnych ogrodów królewskich przy pałacu w Łobzowie i w sąsiedztwie innego terenu zielonego - Młynówki Królewskiej. Teren, na którym usytuowane są boiska i plac zabaw, jest dzierżawiony od miasta przez Wojskowy Klub Sportowy Wawel, który zgodził się udostępnić to miejsce krakowianom.

- Będziemy serwisować urządzenia, dbać o rosnącą tam zieleń, sprzątać, a także regulować opłaty za wodę i energię elektryczną. Z kolei klub będzie otwierał i zamykał teren, a także zapewni ochronę - mówił Kempf. Wstęp będzie możliwy od 7 do 22.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: