PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowska strefa bogatsza o 28 mln zł

  • PAP    14 września 2010 - 11:45

Firma informatyczna Ericpol Telecom zainwestowała 28 mln zł w krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W podstrefie w Krakowie-Pychowicach wybudowała budynek biurowy z miejscami pracy dla 570 osób.
Zatrudniająca ponad tysiąc pracowników firma ma swoje biura w Krakowie, Łodzi i Warszawie, a także w Szwecji, na Białorusi i Ukrainie.

Czterokondygnacyjny budynek kosztował wyniósł 28 mln zł. Do nowej siedziby przeprowadzą się wszyscy pracownicy z dotychczasowej placówki firmy w Krakowie.

Ericpol Telecom zajmuje się głównie tworzeniem oprogramowania telekomunikacyjnego, świadczy usługi informatyczne oraz teleinformatyczne dla operatorów i dostawców telekomunikacyjnych oraz szeroko pojętego sektora IT.

Podstrefa w Pychowicach specjalizuje się w inwestycjach z sektora IT. Obok działającej już Motoroli, duże przedsięwzięcia realizuje tam firma Onet. Powstaje tam również Małopolski Klaster Technologii Informacyjnych – projekt realizowany przez spółkę zarządzającą strefą – Krakowski Park Technologiczny.

Krakowska strefa zaczynała od obszaru 66 hektarów, by po kilku rozszerzeniach zająć blisko 530 hektarów na terenie 17 gmin – głównie w Małopolsce, a także na Podkarpaciu. Strefa funkcjonować ma do końca 2020 roku.

Dotychczas zainwestowano w strefie ponad 1,5 mld zł, a działające tam firmy zatrudniły ponad 9 tys. pracowników.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.