PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowski system "Parkuj i jedź" nabiera kształtów

  • AT    11 września 2012 - 21:00
Krakowski system "Parkuj i jedź" nabiera kształtów

Krakowski system "Parkuj i jedź" nabiera kształtów. System umożliwi pozostawienie samochodu na utworzonych w tym celu parkingach i przesiadkę do komunikacji miejskiej.
Powinno to wreszcie odciążyć coraz bardziej zakorkowane miasto.

O projekcie uchwały w sprawie regulaminu korzystania z systemu „Parkuj i jedź” opowiadał zastępca Dyrektora ZIKiT-u Grzegorz Sapoń.

Czytaj też: Usterek przy „Parkuj i Jedź” nie będzie

System ten umożliwi bezpłatne parkowanie pojazdów pasażerom komunikacji miejskiej w Krakowie, którzy w chwili wyjazdu z parkingu przedstawią ważny bilet sieciowy, czy Krakowską Kartę Miejską, na której zapisany jest ważny bilet imienny sieciowy lub sieciowy na okaziciela.

Użytkownicy parkingu, którzy nie posiadają biletu sieciowego, mogą podczas wjazdu na parking pobrać bilet „Park and Ride”, który w okresie ich postoju uprawniać będzie do przejazdów wszystkimi pojazdami komunikacji miejskiej.

Przy wyjeździe pasażer uiszczać będzie opłatę określoną w cenniku. Parkingi „Park and Ride” dzielić się będą na takie z kontrolowanym dostępem, wyposażone w urządzenia Systemu Kontroli Biletów oraz parkingi z niekontrolowanym dostępem, nie wyposażone w takie urządzenia.

Członkowie komisji mimo pewnych uwag dotyczących regulaminu jednogłośnie zaopiniowali pozytywnie projekt uchwały.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.