PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowskie Centrum Muzyki coraz bliżej realizacji

  • JL    20 czerwca 2016 - 08:14
Krakowskie Centrum Muzyki coraz bliżej realizacji

Fot. Pixabay

W Agencji Mienia Wojskowego w Warszawie odbyło się spotkanie dotyczące planowanej zamiany nieruchomości na cel budowy „Centrum Muzyki” w Krakowie.
Jak informuje krakowski magistrat strony wstępnie porozumiały się w sprawie działek, które będą przedmiotem zamiany. Jeszcze w czerwcu ruszy procedura wyłaniająca rzeczoznawcę, który sporządzi operaty szacunkowe wszystkich nieruchomości. Jesienią br. planowane jest podpisanie protokołu uzgodnień w tej sprawie.

W zamian za przekazane nieruchomości agencja otrzyma od miasta Kraków łącznie 73 działki przy ul. Stefczyka objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem pod budownictwo jednorodzinne oraz działki 189/11 i 189/13 przy ul. Smoleńskiego, na terenie których możliwe będzie, między innymi, budownictwo jednorodzinne i wielorodzinne z dopuszczeniem funkcji usługowych.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego podtrzymał propozycję przekazania dla AMW czterech działek zlokalizowanych przy ul. Czerwone Maki, które w przeważającej części będą mogły zostać przeznaczone pod zabudowę wielorodzinną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.