PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowskie lotnisko zmienia oblicze

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski    31 sierpnia 2011 - 06:10
Krakowskie lotnisko zmienia oblicze

Czterogwiazdkowy hotel przy lotnisku w Baliach będzie gotowy w 2013 r. i wtedy rozpocznie się budowa nowego terminala pasażerskiego.
Hotel stanie w bezpośrednim sąsiedztwie wybudowanego niedawno wielopoziomowego parkingu. Będzie je łączyć nadziemna kładka, dzięki której goście hotelowi będą mogli dostać się na przystanek kolejowy, który ma powstać na tyłach parkingu. Podobna kładka ma łączyć także hotel i parking z terminalem pasażerskim – informuje „Dziennik Polski”.

Czterogwiazdkowy hotel będzie funkcjonował w systemie franczyzowym jako Hilton Garden Inn. Będzie miał 154 pokoje, 24-godzinne centrum biznesowe i sale konferencyjne. Pierwsi goście powinni skorzystać z hotelu w 2013 r.

Wtedy rozpocznie się budowa nowego terminala pasażerskiego, który ma stanąć obok istniejącego i zostanie z nim połączony. Przebudowa układ dróg dojazdowych do poszczególnych obiektów portu rozpocznie się za rok, a zakończy na początku 2014 r. Rok później gotowy będzie nowy terminal jako obiekt stworzony z już istniejącego i tego, który ma być wybudowany – pisze „Dziennik Polski. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.