PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowskie utrudnienia letnią porą

  • AW    4 lipca 2011 - 09:13
Krakowskie utrudnienia letnią porą

Rozpoczał się kolejny etap budowy linii szybkiego tramwaju na Ruczaj. Prace wiążą się ze zmianą organizacji ruchu, a to nie jedyne utrudnienia na jakie muszą być gotowi kierowcy w stolicy Małopolski.
W związku z budową KST Ruczaj na okres wakacji przestały kursować tramwaje na linii Brożka – Kapelanka - Monte Cassino. Za kilka dni - 9 lipca zmieni się organizacja ruchu w rejonie Tesco. Wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Grota Roweckiego od ul. Kobierzyńskiej (wraz z częścią tego skrzyżowania) do ul. Norymberskiej. Funkcję głównego skrzyżowania dla osób jadących w stronę osiedla Ruczaj przejmie skrzyżowanie ulic Brożka – Grota Roweckiego. Skrzyżowanie Kobierzyńska – Kalepanka będzie czynne, jednak ulica Kobierzyńska będzie dostępna dla ruchu tylko na odcinku do ul. Pychowickiej. Planuje się, zablokowanie ul. Lipińskiego tak by pełniła w tym etapie funkcję drogi dojazdowej (ślepej). Tymczasowe organizacja ruchu na ul. Pychowickiej zostaje utrzymana, tzn. ulica będzie 2 kierunkowa za wyjątkiem odcinka w pobliżu przy ul. Kobierzyńskiej.

Zaś 7 lipca rozpocznie się remont wiaduktu nad al. Armii Krajowej w ciągu ul. Bronowickiej. Prace, które potrwają do około 20 lipca podzielone zostaną na dwa etapy. W pierwszym wyłączona z ruchu będzie jezdnia północna wraz z chodnikiem, w drugim południowa wraz z chodnikiem. Przy tym remoncie nie jest planowane wyłączenie torowiska. W czasie prowadzenia prac ruch będzie odbywał się jedną jezdnią po jednym pasie w każdym kierunku.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.