Kredyt na 10 odcinków na trasach S7 i S8

  • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu
  • 02-04-2012
  • drukuj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przymierza się do złożenia w Europejskim Banku Inwestycyjnym wniosku o kredyt na inwestycje transportowe.
Kredyt na 10 odcinków na trasach S7 i S8
„Do EBI zostały przekazane wstępne materiały dotyczące projektów dróg ekspresowych S7 i S8, co umożliwi rozpoczęcie procedury aplikacyjnej. Według propozycji GDDKiA, wysokość kredytu może sięgnąć 2,8 mld zł” – mówi w „Pulsie Biznesu” Urszula Nelken, rzecznik GDDKiA.

Ostateczna kwota zależy od ustaleń z EBI oraz kursu euro w dniu przyznania decyzji. Zaskakujący jest jednak cel zaciągania kredytu przez GDDKiA – są to inwestycje już w trakcie realizacji, m.in. 10 odcinków na trasach S7 i S8.

„To bardzo dziwne. Dyrekcja powinna mieć zabezpieczone finansowanie już w momencie podpisywania kontraktu. Wygląda na to, że musi łatać dziury w budżecie” – mówi w „Pulsie Biznesu” Zbigniew Kotlarek, prezes Polskiego Kongresu Drogowego i były szef GDDKiA.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

A przecież miało być za pół darmo i ponad plan jak opowiadali " spece " z GDDKiA. Dziś raczej już nie wiadomo czy pozostałe odcinki s 7 i s 8 będą ukończone i kiedy !?. A korki robią się spore - nie dotyczy to decydentów bo Oni przejeżdżają na " kogucie " w asyście policji . A P.... Tusk dla samolotu czy helikoptera drogi nie potrzebuje ! rozwiń

dajan55, 2012-04-04 09:17:42 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE