PARTNER PORTALU
  • BGK

Krok bliżej do budowy ul. Nowoszerokiej

  • www.Bezrzecze24.pl    17 lutego 2012 - 11:28

Miasto Szczecin nie rezygnuje z planów budowy tzw. obwodnicy zachodniej Szczecina.
W ubiegłym tygodniu ogłoszono przetarg na wykonanie studium techniczno-ekonomicznego przebudowy ul. Szafera – od al. Wojska Polskiego do ul. Sosabowskiego. Jest to kolejny krok w kierunku „spięcia” ulicy Taczaka z al. Wojska Polskiego poprzez budowę tzw. ul. Nowoszerokiej.

Choć na razie to tylko plany, to miejmy nadzieję, że szybko zostaną zrealizowane. Informacja o przetargu, to dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Bezrzecza. Obwodnica ma docelowo ułatwić dotarcie do centrum i pozostałych dzielnic Szczecina. Budowa ul. Nowoszerokiej to część tzw. obwodnicy zachodniej, która na wysokości al. Wojska Polskiego łączyłaby się z obwodnicą śródmiejską (modernizacja ulic: Niemierzyńskiej, Arkońskiej i Spacerowej), co pozwoliłoby skierować ruch z północnych dzielnic Szczecina na zachód i południe, omijając centrum.

W drugim kierunku obwodnica zachodnia ma ciągnąć się dalej ul. Taczaka, Derdowskiego i Europejską aż do ronda Hakena.

Przyszła Nowoszeroka będzie ulicą dwujezdniową o dwóch pasach ruchu wraz z chodnikami, ścieżką rowerową i z uzbrojeniem w niezbędne sieci sanitarne, energetyczne i infrastrukturę towarzyszącą. Zostanie wybudowane również torowisko tramwajowe od ul. Żołnierskiej do ul. Wojska Polskiego wraz z nową pętlą tramwajową przy ul. Szafera. Istniejąca pętla na Krzekowie zostanie zlikwidowana.

Firma, która wygra przetarg, będzie zobowiązana przygotować trzy warianty przebudowy ul. Szafera wraz z torowiskiem tramwajowym oraz pętlą tramwajową. W studium będzie musiał się znaleźć również raport dotyczący oceny oddziaływania tej inwestycji na środowisko.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.