PARTNER PORTALU
  • BGK

Krok w stronę Bramy Mazur

  • Propertynews.pl    27 września 2012 - 11:06
Krok w stronę Bramy Mazur

Master Management Group, polska firma zarządzająca i inwestująca w nieruchomości handlowe, podpisała z miastem Ełk ostateczną umowę sprzedaży nieruchomości gruntowej w Ełku o powierzchni blisko 1,85 ha, zlokalizowanej u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Kościuszki.
Niezwłocznie po otrzymaniu pozwolenia na budowę, MMG zamierza rozpocząć budowę centrum handlowo-rozrywkowego Brama Mazur.

- Jestem bardzo zadowolony z faktu, że po długich rozmowach udało nam się sfinalizować kupno atrakcyjnej działki w samym centrum Ełku. Planujemy, aby teren ten stał się wielofunkcyjnym kompleksem urbanistycznym, wzmacniając funkcje komercyjne i tworząc najwyższej jakości przestrzeń publiczną w mieście. Od pewnego czasu prowadzone są już daleko idące negocjacje z potencjalnymi najemcami, którzy są bardzo zainteresowani wejściem na ten nowy rynek - powiedział Paul Kusmierz, prezes Master Management Group.

- Cieszę się, że Ełk zyskał solidnego inwestora. Rozmowy, które prowadziliśmy od wielu miesięcy, doprowadziły do zakupu przez Master Management Group niezwykle atrakcyjnej nieruchomości w ścisłym centrum Ełku. Galeria będzie miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców naszego miasta oraz wielu innych miejscowości, jak również wypoczywających na Mazurach turystów - nie tylko z uwagi na bogatą ofertę handlową sklepów, ale również atrakcyjnie urządzony plac miejski, liczne restauracje, nowoczesne kino z kilkoma salami i ogólnodostępny parking podziemny. Miejsce to niewątpliwie uzyska nowy blask i nowego ducha - powiedział Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Dotychczas w mieście nie było centrum o tak dużym wachlarzu usług i produktów. Brama Mazur będzie rodzinnym centrum handlowo-rozrywkowym, z galerią handlową, supermarketem i kinem oraz licznymi kawiarniami i restauracjami. Przewidziana jest również budowa parkingu dla klientów, włączając w to budowę wewnętrznego układu drogowego.

Projekt obejmie rewitalizację przedwojennego magazynu wojskowego, który obecnie nie jest używany, a po przeprowadzeniu prac konserwatorsko-budowlanych stanie się integralną częścią obiektu. Zaadaptowany budynek wraz z miejskim parkiem o charakterze rekreacyjnym niewątpliwie podkreśli historyczno-kulturowe aspekty realizowanej inwestycji, tak by po jej zakończeniu stanowił ważny element rozpoznawczy tego wyjątkowego projektu.

Rozpoczęcie budowy jest warunkowane uzyskaniem stosownych pozwoleń i planowane jest jeszcze w 2012 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.