PARTNER PORTALU
  • BGK

Krosno pójdzie w ślady Paryża? Radnym marzy się szklana piramida

  • KrosnoCity.pl    17 sierpnia 2016 - 11:52
Krosno pójdzie w ślady Paryża? Radnym marzy się szklana piramida

Piramida przed paryskim Luwrem (Fot. Benh LIEU SONG)

Szklana, stalowa piramida podobna do tej przed paryskim Luwrem ma powstać w Krośnie. Taki projekt zostanie zrealizowany w Krośnie, pod warunkiem uzyskania dofinansowania z programu współpracy transgranicznej ze Słowakami.
Decyzję w sprawie budowy piramidy rada miasta Krosno podjęła niemal jednomyślnie na nadzwyczajnej sesji 11 sierpnia. Od głosu wstrzymał się tylko Piotr Grudysz (Samorządne Krosno).

Projekt przybliżał radnym zastępca prezydenta, Bronisław Baran. Chodzi o "Kryształowe dziedzictwo szkła i soli Regionu Karpat". Partnerami projektu są: Ministerstwo Kultury Słowacji i Muzeum Techniki w Koszycach. Łączna wartość wspólnego projektu to ponad 5,3 mln złotych. Samo Krosno ma w latach wydać na ten cel 1,2 mln przez 2 lata (w tej kwocie zaplanowane jest dofinansowanie z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg w wysokości ponad miliona).

Współpraca ma owocować nowymi atrakcjami turystycznymi. Piwnice przedprożne CDS mają zostać doposażone w elementy związane z solą. Natomiast na terenie dworca PKS ma powstać stalowo-szklana piramida.

Realizacja inwestycji uzależniona jest od uzyskania dofinansowania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.