PARTNER PORTALU
 • BGK

Krzysztof Tchórzewski: Drogi wojewódzkie powinny być dwujezdniowe

 • wnp.pl (PM)    7 lipca 2015 - 13:10
 Krzysztof Tchórzewski: Drogi wojewódzkie powinny być dwujezdniowe

Sposobem na poprawę przepustowasci dróg wojewódzkich może być ich rozszerzenie (fot.Radosław Drożdżewski/wikimedia.org)

Fascynując się budową autostrad zapomnieliśmy o drogach na poziomie powiatów i gmin - twierdzi Krzysztof Tchórzewski, były wiceminister gospodarki, poseł PiS i przestrzega przed podupadaniem miast z powodu złego połączenia komunikacyjnego.
Zdaniem Tchórzewskiego, Polska rozwija się głównie dzięki wzrostowi popytu wewnętrznego, który zapewnia 80 proc. rozwoju gospodarczego. Ale do tego potrzebne jest rozwijanie i modernizowanie sieci dróg wojewódzkich i powiatowych.

- Musimy zmienić filozofię myślenia. Inaczej zaczną podupadać niektóre miasta wojewódzkie z powodu nędzy transportowej, braku rzeczywistej łączności z innymi ośrodkami gospodarczymi - twierdzi poseł PiS w rozmowie z serwisem wnp.pl.

Jako rozwiązanie proponuje przebudowanie obecnych dróg wojewódzkich na dwujezdniowe. - To nie są olbrzymie pieniądze z punktu widzenia budowy autostrad - dodaje.

Twierdzi też, że po 2025 roku zaczną się wyczerpywać wszelkie możliwości finansowe miast powiatowych, dlatego zawczasu trzeba poprawić ich łączność.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (8)

 • dajan55, 2015-07-10 08:19:38

  Myślę że się P. Tchórzewski w chwilach słabości trochę ( a może sporo ? ) zagalopował . Panie pośle niech one będą chociaż RÓWNE to już będzie WIELKIM sukcesem !!!
 • Ela z Bruksela, 2015-07-08 17:35:34

  Do znów ta panstwówka: wiemy, wiemy do czego Wam goje są POtrzebni - demotywatory.pl/4241535/and;Po-co-goje-sa-tak-naprawde-potrzebni-Beda-pracowac-beda-orac-beda-zbierac-plony-My-zas-bedziemy-tylko-siedziec-i-jesc-jak-panowieand;-Rabin-Owadia-Josef-duchowy-przywodca-partii-Szas
 • znów ta panstwówka, 2015-07-08 15:45:02

  Ja jak słucham wypowiedzi słowiańskich łbów, to od razu budzą się najgorsze instynkty, ale to nie tylko ja tak mam to cały świat tak ma już od kilku stuleci!!! Jak nie wiecie co macie robić z kasą z EU to odkorkujcie miasta w Polsce, albo polepszcie powietrze, budujcie coś co będzie zarabiać na si...ebie, a nie coś co trzeba będzie utrzymywać i nie spełniać swoich zadań. Buraczano-kartoflane łby!!!!  rozwiń