PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto buduje drogi i mosty?

  • lk    3 marca 2011 - 11:43
Kto buduje drogi i mosty?

W ubiegłym roku samorządy przeprowadziły prawie 18 tys. przetargów na inwestycje drogowe i mostowe. Najwięcej zamówień publicznych było w województwach mazowieckim i małopolskim.
Na Mazowszu zakończono ponad 2400 postępowań przetargowych, natomiast w Opolskiem - regionie, w którym przeprowadzono ich najmniej - tylko 412. Zaskakująca jest pozycja województwa śląskiego. W tym drugim pod względem liczby mieszkańców regionie kraju będzie mniej inwestycji drogowo-mostowych niż w województwie podkarpackim.

Jak się okazuje zdecydowana większość nowych i modernizowanych dróg w kraju będzie dziełem samorządów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadziła w ubiegłym roku tylko 617 procedur przetargowych.

Najwięcej samorządowych zamówień na inwestycje drogowe wygrał Strabag. Jednak inwestycje o największej wartości - ponad 3 mld zł zrealizuje spółka Budimex.

Pełny raport Pressinfo.pl i Grupy Marketingowej TAI na temat zamówień publicznych na inwestycje drogowo - mostowe można pobrać w dziale multimedia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.