PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto dokończy obwodnicę Muszyny?

  • PAP    22 maja 2013 - 11:32
Kto dokończy obwodnicę Muszyny?

Jeszcze w tym roku powinna zostać dokończona budowa obwodnicy uzdrowiskowej Muszyny w woj. małopolskim.
Inwestycję, która została przerwana jesienią zeszłego roku z powodu upadłości poprzedniego wykonawcy, zrealizuje firma budowlana Strabag.

W rozstrzygniętym przetargu na dokończenie inwestycji wybrano ofertę najtańszą, złożoną przez firmę Strabag, o wartości blisko 16 mln zł brutto. Umowa z wykonawcą powinna zostać podpisana za około dwa tygodnie. Od tego czasu będzie miał on 120 dni na realizację przedsięwzięcia.

Prace budowlane rozpoczęły się w grudniu 2011 roku i trwały do jesieni zeszłego roku, kiedy z powodu upadłości poprzedniego wykonawcy - Grupy Finansowej Cargo, samorząd rozwiązał z nim umowę.

Około 1,5-kilometrowa obwodnica pozwoli na ograniczenie ruchu w ścisłym, objętym ochroną konserwatorską centrum miasta oraz wyprowadzi z niego ruch tranzytowy w kierunku Żegiestowa, Piwnicznej i przejścia granicznego ze Słowacją w Leluchowie.

Obwodnica w ciągu drogi wojewódzkiej nr 971 została zlokalizowana po północno-zachodniej stronie miasta wzdłuż toru kolejowego Muszyna-Krynica. Będzie mieć dwa rozjazdy: na Piwniczną i na Leluchów.

Inwestycja o wartości blisko 28 mln zł otrzymała unijne wsparcie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, w wysokości prawie 24 mln zł. Pozostałe środki to wkład własny gminy Muszyna i Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.