PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto odnowi radomski ratusz?

  • JS    27 czerwca 2017 - 20:24
Kto odnowi radomski ratusz?
(fot. radom.pl)

Trzy firmy są zainteresowane przeprowadzeniem rewitalizacji ratusza w Radomiu. Złożone oferty opiewają na kwoty od 10,5 mln do 11,3 mln złotych. Najniższą cenę zaproponowała firma Betonox Construction z Sopotu, która prowadzi już prace w kamienicy Deskurów.
Wszystkie oferty zostaną teraz sprawdzone pod względem formalnym. Zwycięzca przetargu będzie miał czas na wykonanie prac do grudnia przyszłego roku.

Ratusz to drugi po kamienicy Deskurów, obiekt należący do miasta, który w najbliższym czasie ma zostać odnowiony. Planowany jest kompleksowy remont obejmujący m.in. odgrzybianie i wzmocnienie ścian, wymianę instalacji, okien, drzwi, wymianę pokrycia dachowego oraz wykonanie podjazdów i montaż windy dla niepełnosprawnych. Projekt zakłada też remont i odtworzenie detali architektonicznych takich jak herb miasta, godło, wsporniki, balkony i elementy dekoracji fasad.

Po rewitalizacji budynek ratusza ma pełnić przede wszystkim funkcję administracyjną. Tu swoje miejsce znajdzie m.in. Biuro Rady Miejskiej, Wydziału Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej oraz filia Biura Obsługi Mieszkańca. Do ratusza przeniesie się także Związek Harcerstwa Polskiego, który obecnie korzysta z pomieszczeń w Młodzieżowym Domu Kultury.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.