PARTNER PORTALU
 • BGK

Kto odpowie za zalany tunel w Warszawie?

 • PAP    24 czerwca 2013 - 07:07
Kto odpowie za zalany tunel w Warszawie?

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz „w trybie natychmiastowym” odsunęła od pełnienia obowiązków wiceszefa zarządu dróg miejskich Michała Trzcińskiego po tym, jak tunel Wisłostrady został zalany przez wodę.
Po niedzielnych opadach w Warszawie w tunelu Wisłostrady pojawiła się woda. Jej wypompowywaniem musieli się zająć strażacy. Tunel był jednak przejezdny.

Ruch w tunelu wznowiono w niedzielę rano po 10-miesięcznej przerwie. Jak powiedział w niedzielę po południu rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk o zalaniu nie zdecydowało odwodnienie tunelu, które jest sprawne, ale „czynnik ludzki" w postaci zarządu dróg miejskich w Warszawie.

„Służby pana Trzcińskiego nie zareagowały w tempie, w którym powinny" - zaznaczył. Jak tłumaczyła wcześniej Gronkiewicz Waltz podczas briefingu nieopodal tunelu, odsunięcie urzędnika od obowiązków „przynajmniej na jakiś czas" umożliwi prawidłowe stworzenie raportu na temat zdarzenia.

„Było za dużo takich przypadków w ciągu ostatniego czasu" - oceniła. Zapowiedziała też, że w poniedziałek rano spotka się specjalny zespół, który wyjaśni sprawę pojawienia się wody w tunelu.

„System odwodnienia być może powinien być inaczej ustawiony. Ale tego dowiemy się jutro" - podkreśliła, dodając, że nawet jeśli system zostanie przeprojektowany, to tunel nie będzie musiał być zamykany.

„Mamy poważną inwestycję w postaci metra. Nikt tego jeszcze do tej pory nie robił" - podkreśliła. Jak zaznaczyła, do nieprzewidywanych sytuacji dochodzi, gdyż nikt jeszcze nie budował tunelu metra pod innym tunelem.

Ruch w tunelu Wisłostrady w Warszawie wznowiono w niedzielę rano po 10-miesięcznej przerwie. Od połowy sierpnia 2012 roku biegnący wzdłuż Wisły tunel był zamknięty z powodu awarii na budowie II linii metra.

Podczas drążenia tunelu metra budowniczowie natrafili wówczas na ciek wodny, który zalał budowę, a także wypłukał grunt spod jezdni pobliskiego tunelu Wisłostrady.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (6)

 • Łupek, 2013-06-24 22:13:35

  Pewnie chcieliby wszyscy,żebym to ja odpowiedział ! Za wszystko,prawdaż?
 • JÓM, 2013-06-24 22:04:27

  NO WLASNIE - KTO ODPOWIE?
 • alex, 2013-06-24 13:41:38

  Pani Bufetowa odwołała zastępcę dyrektora? Wydawało mi się, że to dyrektor odpowiada za swój obszar, min. dobiera i odwołuje sobie zastępców? Ale widać inaczej się zarządza w gastronomii ;-)