PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto opóźnia inwestycje na kolei?

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    18 stycznia 2011 - 07:02
Kto opóźnia inwestycje na kolei?

Kolejarze alarmują, że resort finansów wstrzymuje płatności na inwestycje infrastrukturalne, przez co opóźnienia mają już projekty warte 900 mln zł.
Po zamieszaniu związanym z nowym rozkładem jazdy rząd obiecywał, że zrobi porządek na kolei. Ale problemy w branży się piętrzą. Najnowszy to już nie bałagan w rozkładach jazdy, ale problemy z uzyskaniem finansowania inwestycji kolejowych w ramach funduszy unijnych – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Resort finansów nie wydał decyzji o zapewnieniu finansowania inwestycji wartych w sumie 887 mln zł, mimo iż została zakończona procedura przetargowa. Bez tego nie można podpisać umów z wykonawcami

Te niemal 900 mln zł obejmuje m.in. roboty budowlane na trasie Warszawa – Gdynia w okolicach Trójmiasta czy budowę wiaduktu na trasie Warszawa – Łódź. – W połowie tego roku chcemy uruchomić kolejne przetargi warte 4,5 mld zł. Jeśli PKP nie dostanie zgody resortu finansów, inwestycje zostaną wstrzymane.

Resort finansów tłumaczy, że wstrzymuje finansowanie, bo projekty składane przez PKP PLK są niekompletne – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.