PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto przebuduje wiadukt w Legnicy?

  • legniczanin.pl ( Grzegorz Wala)    10 maja 2012 - 10:34
Kto przebuduje wiadukt w Legnicy?

Do 14 maja mają czas na składanie swoich ofert firmy zainteresowane przebudową wiaduktu nad torami w ciągu al. Piłsudskiego.
2,3 mln zł – tyle środków zaplanowano w budżecie na realizację najważniejszej legnickiej inwestycji w tym roku. Chodzi o przebudowę wiaduktu nad torami kolejowymi, łączącego osiedla Kopernika i Piekary.

W ramach prac ZDM planuje m.in. wymianę nawierzchni jezdni, chodników, balustrad i barier ochronnych oraz oświetlenia ulicznego. Co więcej, wykonawca robót będzie również zobowiązany do przebudowy chodników i ścieżek rowerowych dostosowujących ul. Sudecką do zwiększonego ruchu drogowego w związku z pracami na wiadukcie.

Przygotowując się do wyzwania, jakim jest przebudowa kluczowego elementu łączącego dwie duże części miasta, w ubiegłym roku wyremontowano zniszczoną ul. Sudecką. Wszystko po to, by ruch zastępczy spowodowany pracami na wiadukcie był jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców. Bazując jednak na doświadczeniach z prac przy przebudowie ul. Wrocławskiej czy II Armii Wojska Polskiego, trudno się spodziewać by tym razem obyło się bez długich i uciążliwych korków.

Wykonawcę przebudowy wiaduktu poznamy po 14 maja, wówczas upływa bowiem termin składania ofert na wykonanie tej inwestycji.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.