PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto przebuduje wiadukt w Legnicy?

  • legniczanin.pl ( Grzegorz Wala)    10 maja 2012 - 10:34
Kto przebuduje wiadukt w Legnicy?

Do 14 maja mają czas na składanie swoich ofert firmy zainteresowane przebudową wiaduktu nad torami w ciągu al. Piłsudskiego.
2,3 mln zł – tyle środków zaplanowano w budżecie na realizację najważniejszej legnickiej inwestycji w tym roku. Chodzi o przebudowę wiaduktu nad torami kolejowymi, łączącego osiedla Kopernika i Piekary.

W ramach prac ZDM planuje m.in. wymianę nawierzchni jezdni, chodników, balustrad i barier ochronnych oraz oświetlenia ulicznego. Co więcej, wykonawca robót będzie również zobowiązany do przebudowy chodników i ścieżek rowerowych dostosowujących ul. Sudecką do zwiększonego ruchu drogowego w związku z pracami na wiadukcie.

Przygotowując się do wyzwania, jakim jest przebudowa kluczowego elementu łączącego dwie duże części miasta, w ubiegłym roku wyremontowano zniszczoną ul. Sudecką. Wszystko po to, by ruch zastępczy spowodowany pracami na wiadukcie był jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców. Bazując jednak na doświadczeniach z prac przy przebudowie ul. Wrocławskiej czy II Armii Wojska Polskiego, trudno się spodziewać by tym razem obyło się bez długich i uciążliwych korków.

Wykonawcę przebudowy wiaduktu poznamy po 14 maja, wówczas upływa bowiem termin składania ofert na wykonanie tej inwestycji.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.