Kto trafi do rady ekspertów ds. budowy dróg?

• 13 lipca zostaną wręczone nominacje do rady ekspertów, którą powołał minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
• W gronie ekspertów będą także przedstawiciele samorządów.
Kto trafi do rady ekspertów ds. budowy dróg?
Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury (fot.mib.gov.pl)

Rada ekspertów ma liczyć 30 fachowców z różnych dziedzin. W jej skład będą wchodzić zarówno przedstawiciele wykonawców jak i zamawiających. Nominację dostaną także przedstawiciele samorządów, korporacji samorządowych, związków zawodowych oraz branży projektowej.

Głównymi zadaniami rady będą: opracowanie wzorca umowy na realizację inwestycji drogowych i wytycznych dotyczących opisu przedmiotu zamówienia, przygotowanie wzorców dla prowadzenia postępowań przetargowych oraz wypracowanie formuły Forum Kontraktowego.

Jak mówił wiceminister Jerzy Szmit rada ma się przekształcać „w modelowe spoiwo między rynkiem a zamawiającym”.

Wyniki prac rady mają wydawane przez ministra na podstawie znowelizowanej ustawy o drogach publicznych. Taki projekt jest już gotowy, daje on ministrowi infrastruktury upoważnienia do wydawania zaleceń.

– Naszym celem jest to, żeby doprowadzić do sytuacji kiedy będziemy za te same pieniądze budować więcej dróg – dodał wiceminister infrastruktury i budownictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE