PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto wybuduje bielskie parkingi?

  • AW    16 stycznia 2012 - 14:22
Kto wybuduje bielskie parkingi?

Gmina Bielsko-Biała wydłużyła do 1 lutego termin na składanie wniosków w toczącym się postępowaniu w trybie koncesji na roboty budowlane związane z budową wielopoziomowych parkingów.
Urząd Miasta Bielska-Białej rozpoczął postępowanie w sprawie budowy parkingów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Miasto ogłosiło przetarg na uporządkowanie sytuacji parkingowej w śródmieściu oraz zapewnienie dostępności do nowoczesnej infrastruktury parkingowej dla mieszkańców Bielska-Białej poprzez zaprojektowanie, wybudowanie, sfinansowanie i zarządzanie co najmniej dwoma płatnymi parkingami wielopoziomowymi (spośród czterech wskazanych lokalizacji) oraz strefą płatnego parkowania. Postępowanie prowadzone jest w oparciu o przepisy Ustawy o koncesji, z uwzględnieniem przepisów Ustawy o PPP.

Czytaj też:Parkingi są dobrym kandydatem na PPP

Postępowanie prowadzone jest w oparciu o przepisy Ustawy o koncesji, z uwzględnieniem przepisów Ustawy o PPP.
 
Partner prywatny będzie odpowiedzialny za zaprojektowanie, wybudowanie, sfinansowanie i zarządzanie wybudowaną infrastrukturą oraz strefą płatnego parkowania na terenie Bielska-Białej.

Przedsięwzięcie może dotyczyć budowy parkingów o łącznej pojemności ok. 1520 miejsc parkingowych oraz utworzenia, wyposażenia oraz zarządzania strefą płatnego parkowania obejmującą maksymalnie do ok. 5 000 miejsc parkingowych.

Planowane są 4 lokalizacje:

Lokalizacja nr 1 - ul. Kopernika i ul. Cieszyńska (parking wielopoziomowy na ok. 360 miejsc parkingowych wraz z ewentualną komercyjną infrastrukturą towarzyszącą - budynek usługowy oraz budynek wielofunkcyjny).
Lokalizacja nr 2 - ul. Cyniarska i plac Wojska Polskiego (parking podziemny na ok. 330 miejsc parkingowych wraz z ewentualną komercyjną infrastrukturą towarzyszącą - kamienica).
Lokalizacja nr 3 - ul. Broniewskiego i ul. PCK (parking wielopoziomowy na ok. 690 miejsc parkingowych wraz z ewentualną komercyjną infrastrukturą towarzyszącą - lokale usługowe).
Lokalizacja nr 4 - ul. Słowackiego i ul. Sienkiewicza (parking wielopoziomowy na ok. 140 miejsc parkingowych wraz ewentualną komercyjną infrastrukturą towarzyszącą - lokale usługowe).

Wartosć projektu waha się od 72 mln zł netto (realizacja parkingów w lokalizacji nr 1 i nr 3 wraz ze strefą płatnego parkowania) do 126 mln zł netto (realizacja wszystkich 4 parkingów wraz ze strefą płatnego parkowania).
 
Wynagrodzeniem partnera prywatnego za realizację przedsięwzięcia będzie wyłącznie prawo do pobierania pożytków z przedmiotu partnerstwa publiczno-prywatnego. Podmiot publiczny nie przewiduje wynagrodzenia dla partnera prywatnego w formie zapłaty sumy pieniężnej.

Podmiot publiczny dopuszcza możliwość wniesienia wkładu własnego w postaci nieruchomości przeznaczonych pod budowę infrastruktury komercyjnej, (z wyłączeniem parkingów wielopoziomowych) w drodze sprzedaży tych nieruchomości, pod warunkiem wyrażenia zgody przez Radę Miejską w Bielsku-Białej.

Ostateczny zakres oraz sposób wniesienia wkładu własnego przez partnera prywatnego zostanie określony w trakcie negocjacji. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.