PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto wybuduje Obwodnicę Stalowej Woli i Niska?

  • PAP/EM    28 marca 2017 - 15:05
Kto wybuduje Obwodnicę Stalowej Woli i Niska?
Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na początek 2019 r. (fot. pixabay)

11 wykonawców chce zaprojektować i zbudować obwodnicę Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik-Przemyśl, która ma liczyć ok. 15,3 km długości - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Najniższą ofertę złożyło konsorcjum, którego liderem jest Mostostal Warszawa oferując wykonanie zadania za 199,2 mln zł brutto. Najwyższą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor - 288,5 mln zł brutto. Wszyscy zaoferowali zrealizowanie inwestycji w 34 miesiące i 10-letni okres gwarancji.

Jak informuje GDDKiA, kolejnym etapem będzie badanie i ocena ofert. Najkorzystniejszy projekt wybrany zostanie na podstawie trzech kryteriów: ceny, terminu realizacji i czasu gwarancji.

W pierwszym etapie postępowania na zaprojektowanie oraz wybudowanie obwodnicy złożonych zostało 19 wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "projektuj i buduj". Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych pozwalających na realizację zadania. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na początek 2019 r., a zakończenie najwcześniej w II kwartale 2021 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.