Kto wybuduje Obwodnicę Stalowej Woli i Niska?

11 wykonawców chce zaprojektować i zbudować obwodnicę Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik-Przemyśl, która ma liczyć ok. 15,3 km długości - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Kto wybuduje Obwodnicę Stalowej Woli i Niska?
Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na początek 2019 r. (fot. pixabay)

Najniższą ofertę złożyło konsorcjum, którego liderem jest Mostostal Warszawa oferując wykonanie zadania za 199,2 mln zł brutto. Najwyższą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor - 288,5 mln zł brutto. Wszyscy zaoferowali zrealizowanie inwestycji w 34 miesiące i 10-letni okres gwarancji.

Jak informuje GDDKiA, kolejnym etapem będzie badanie i ocena ofert. Najkorzystniejszy projekt wybrany zostanie na podstawie trzech kryteriów: ceny, terminu realizacji i czasu gwarancji.

W pierwszym etapie postępowania na zaprojektowanie oraz wybudowanie obwodnicy złożonych zostało 19 wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "projektuj i buduj". Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych pozwalających na realizację zadania. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na początek 2019 r., a zakończenie najwcześniej w II kwartale 2021 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE