PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto wyremontuje Obrzeżną w Mysłowicach?

  • www.m-ce24.pl    6 czerwca 2012 - 11:04
Kto wyremontuje Obrzeżną w Mysłowicach?

Miasto zdecydowało o rozwiązaniu umowy z dotychczasowym wykonawcą remontu ul. Obrzeżnej Zachodniej i Mikołowskiej, tłumacząc to brakiem wywiązywania się przez wykonawcę z terminów.
W efekcie ogłoszony został nowy przetarg i w założeniach remont ma zostać dokończony z miesięcznym poślizgiem.

– Prezydent odstąpił od umowy zawartej ze spółką Wadrox ze skutkiem natychmiastowym. Wykonawca opóźniał się z realizacją przedmiotu umowy i nie działał zgodnie z harmonogramem rzeczowo – finansowym – informuje nas Kamila Szal, rzeczniczka UM.

Jak się okazuje, na wykonawcę nałożono karę pieniężną przewidzianą w umowie o roboty budowlane, jaka była przewidziana w przypadku odstąpienia od umowy z winy wykonawcy.

Nowy przetarg został już ogłoszony, składanie ofert przewidziane jest do 18 czerwca, termin zakończenia robót budowlanych ustalono na 25 września br.

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku ogłoszony został przetarg dotyczący przebudowy ulic Mikołowskiej na odcinku od granic miasta do węzła z ul. Obrzeżną Zachodnią na długości ok.1155 m. oraz Obrzeżnej Zachodniej od granicy miasta do węzła z ul. Mikołowską na długości ok. 1020 m.

Zakres prac obejmować miał m. in. remont nawierzchni, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego oraz zaprojektowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także odbudowę skarpy przy ul. Mikołowskiej.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.