PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto zaprojektuje przebudowę stadionu Polonii?

  • JS    17 lutego 2017 - 21:39
Kto zaprojektuje przebudowę stadionu Polonii?
Stadion Polonii Bydgoszcz im. Józefa Piłsudskiego ma bardzo bogatą tradycję (fot. bydgoszcz.pl)

• Trwa przetarg na zaprojektowanie przebudowy stadionu Polonii w zakresie sektora B.
• Dokumentacją, która umożliwi rozpoczęcie pierwszych robót budowlanych Bydgoszcz będzie dysponować jesienią.
• Pierwszy etap prac kosztować ma około 8 mln zł.
Zakłada się opracowanie projektu budowlanego i prowadzenie prac na trybunie wschodniej (przeciwległej do trybuny głównej) wraz z jej zapleczem. Na nowej części obiektu  będzie 2,5 tysiąca miejsc z możliwością dostawienia dodatkowej tymczasowej konstrukcji na 1600 osób. Zaprojektowane zostaną też miejsca dla niepełnosprawnych. Boksy dla zawodników mają zostać zlokalizowane zgodnie z nowymi założeniami pod trybuną wschodnią. Cała przebudowa poprawi funkcjonowanie stadionu i dostosuje go  do organizacji dużych imprez np. Grand Prix.

Koszt I etapu prac wraz z opracowaniem dokumentacji szacowany jest na 8 mln zł. Zakończenie zadania planowane jest na koniec 2018 roku. Przebudowa nie będzie kolidować z organizacją zawodów. Warto przypomnieć, że w ubiegłym  roku na stadionie przy ul. Sportowej wymieniono między innymi bandy na obu łukach.

Stadion Polonii Bydgoszcz im. Józefa Piłsudskiego ma bardzo bogatą tradycję. Kiedyś pełnił funkcję stadionu miejskiego, a jego otwarcia dokonał sam prezydent RP Stanisław Wojciechowski. Uroczyste otwarcie miało miejsce 3 sierpnia 1924 roku, jednak pierwsze mecze zaczęto na nim rozgrywać dopiero dwa lata później. Najpierw było to obiekt typowo piłkarski i lekkoatletyczny. Do czasu, aż zawarczały na nim pierwsze żużlowe motocykle.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.