PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto zbuduje obwodnicę Warszawy?

  • pap    13 sierpnia 2014 - 20:57
Kto zbuduje obwodnicę Warszawy?

Można już składać oferty na zaprojektowanie i budowę trzech odcinków 18,5-km fragmentu Południowej Obwodnicy Warszawy - poinformowała w środę GDDKiA. Termin zgłoszeń mija 10 października. Wartość inwestycji oszacowano na ok. 6,7 mld zł.
"Przy wyborze najkorzystniejszej oferty brane będzie pod uwagę jako kryterium oceny nie tylko cena, ale również okres gwarancji" - podkreślono w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Czytaj: Łódź inwestuje w sterowanie ruchem

Inwestycję podzielono na trzy fragmenty: odcinek A o długości ok. 4,6 km od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa z budową tunelu pod Ursynowem, odcinek B długości ok. 6,45 km od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński wraz z mostem przez Wisłę i odcinek C o długości ok. 7,45 km od węzła Wał Miedzeszyński do węzła Lubelska z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym. Każdy z wykonawców może ubiegać się o budowę jednego z nich.

Czytaj: Drogowi inżynierowie idą na wojnę z GDDKiA

W ramach realizacji kolejnego fragmentu Południowej Obwodnicy Warszawy pomiędzy węzłem Puławska a węzłem Lubelska przewidziana jest m.in. budowa: drogi ekspresowej o długości 18,5 km, posiadającej 2 jezdnie po 3 pasy ruchu, tunelu pod Ursynowem, mostu przez Wisłę, estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym, węzłów: "Ursynów", "Przyczółkowa", "Wał Miedzeszyński", "Patriotów".

Docelowo przewidziano dodatkowy węzeł "Czerniakowska Bis", który usytuowany będzie na odcinku pomiędzy węzłami "Przyczółkowa" i "Wał Miedzeszyński", a także urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

"Zaproszenie do składania ofert to drugi etap przetargu na projektowanie i budowę kolejnego odcinka warszawskiej obwodnicy. W pierwszym zainteresowane realizacją inwestycji firmy składały wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.

Ocenie podlegało ich doświadczenie, potencjał techniczny i kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa wykonawcy" - podkreślono w komunikacie. Wymagań nie spełniły dwie firmy - Power Construction Corporation of China i OHL. Do składania ofert zostało zaproszonych w sumie 22 firmy i konsorcja.

Podpisanie umów z wykonawcami przewidywane jest na początek 2015 roku. Jak podano w komunikacie, w sierpniu planowane jest wysłanie zaproszeń do składania ofert cenowych na budowę w sumie 74 km dróg za prawie 10 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.