PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-Pomorskie: Będzie remont trasy kolejowej Włocławek-Aleksandrów Kujawski

  • PAP    13 lipca 2016 - 19:39
Kujawsko-Pomorskie: Będzie remont trasy kolejowej Włocławek-Aleksandrów Kujawski
Po zakończeniu remontu pociągi na odcinku Włocławek - Aleksandrów Kujawski pojadą z prędkością 140 km/h (fot.plk-sa.pl)

• Umowę na zaprojektowanie i wykonanie remontu 30-kilometrowego odcinka linii kolejowej Kutno-Toruń, pomiędzy Włocławkiem i Aleksandrowem Kujawskim zawarły PKP Polskie Linie Kolejowe i Torpol.
• Prace rozpoczną się we wrześniu i potrwają do 30 listopada 2017 r.
Jak poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PLK, przeprowadzenie prac zapewni sprawny przejazd i wygodną obsługę na peronach. Projekt przewiduje remont torów i 19 obiektów inżynierskich na tej trasie oraz wymianę 10 rozjazdów na stacji Waganiec. Poziom bezpieczeństwa podniesie przebudowa 21 przejazdów kolejowo-drogowych, na których m.in. zostanie wymieniona nawierzchnia, zamontowane będą nowe urządzenia, sygnalizacja i rogatki.

Zmodernizowane zostaną perony w Lubaniu, Nieszawie Waganiec i Turznie Kujawskim. Wszystkie obiekty zyskają wyższe platformy wyposażone w antypoślizgową nawierzchnię, wiaty, oświetlenie, ławki oraz tablice informacyjne. Będą również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych - pochylnie i oznaczenia w języku Braille'a.

Czytaj też: Modernizacja linii kolejowych: osiem projektów z dofinansowaniem

Po zakończeniu remontu pociągi na odcinku Włocławek - Aleksandrów Kujawski pojadą z prędkością 140 km/h, co zapewni sprawną podróż linią kolejową nr 18 pomiędzy Kutnem a Toruniem.

Inwestycja, która będzie kosztować 50,95 mln zł netto, zostanie sfinansowana z budżetu państwa. Prace zgodnie z umową mają rozpocząć się we wrześniu i zakończyć do 30 listopada 2016 r. Według zapewnień kolei remonty zostaną tak zorganizowane, że nie wpłyną na ruch pociągów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.