Kujawsko-Pomorskie: Będzie remont trasy kolejowej Włocławek-Aleksandrów Kujawski

• Umowę na zaprojektowanie i wykonanie remontu 30-kilometrowego odcinka linii kolejowej Kutno-Toruń, pomiędzy Włocławkiem i Aleksandrowem Kujawskim zawarły PKP Polskie Linie Kolejowe i Torpol.
• Prace rozpoczną się we wrześniu i potrwają do 30 listopada 2017 r.
Kujawsko-Pomorskie: Będzie remont trasy kolejowej Włocławek-Aleksandrów Kujawski
Po zakończeniu remontu pociągi na odcinku Włocławek - Aleksandrów Kujawski pojadą z prędkością 140 km/h (fot.plk-sa.pl)

Jak poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PLK, przeprowadzenie prac zapewni sprawny przejazd i wygodną obsługę na peronach. Projekt przewiduje remont torów i 19 obiektów inżynierskich na tej trasie oraz wymianę 10 rozjazdów na stacji Waganiec. Poziom bezpieczeństwa podniesie przebudowa 21 przejazdów kolejowo-drogowych, na których m.in. zostanie wymieniona nawierzchnia, zamontowane będą nowe urządzenia, sygnalizacja i rogatki.

Zmodernizowane zostaną perony w Lubaniu, Nieszawie Waganiec i Turznie Kujawskim. Wszystkie obiekty zyskają wyższe platformy wyposażone w antypoślizgową nawierzchnię, wiaty, oświetlenie, ławki oraz tablice informacyjne. Będą również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych - pochylnie i oznaczenia w języku Braille'a.

Czytaj też: Modernizacja linii kolejowych: osiem projektów z dofinansowaniem

Po zakończeniu remontu pociągi na odcinku Włocławek - Aleksandrów Kujawski pojadą z prędkością 140 km/h, co zapewni sprawną podróż linią kolejową nr 18 pomiędzy Kutnem a Toruniem.

Inwestycja, która będzie kosztować 50,95 mln zł netto, zostanie sfinansowana z budżetu państwa. Prace zgodnie z umową mają rozpocząć się we wrześniu i zakończyć do 30 listopada 2016 r. Według zapewnień kolei remonty zostaną tak zorganizowane, że nie wpłyną na ruch pociągów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE