PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-pomorskie buduje kolejne obwodnice

  • bad    8 maja 2014 - 11:50
Kujawsko-pomorskie buduje kolejne obwodnice

Finiszuje budowa obwodnicy Mroczy - na jej połączeniu z drogami wojewódzkimi powstają trzy ronda. W trakcie jest także budowa drogowego obejścia Nakła nad Notecią.
Realizacja tych inwestycji jest możliwa dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Budowę obwodnicy Mroczy realizuje miasto. Inwestor korzysta ze wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Koszt realizacji przedsięwzięcia to około 17 mln zł. Obwodnica o długości 4,166 km przebiega przez wschodnie obrzeża Mroczy. Projekt wiązał między innymi ze wzmocnieniem nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 243 w rejonie skrzyżowania z obwodnicą.

Przy nowej trasie powstanie też miejsce do ważenia pojazdów i parking z miejscem piknikowym. Skarpy i zakręty są zabezpieczone barierami ochronnymi i balustradami. Wzdłuż całej obwodnicy będzie przebiegać ścieżka rowerowa.

Budowa rond na przecięciu się obwodnicy Mroczy z drogami wojewódzkimi nr 241 oraz nr 243 wiąże się między innymi z czasowymi przewężeniami oraz ograniczeniami prędkości. Ruchem w tych miejscach steruje sygnalizacja świetlna. Toczą się tam ostatnie prace brukarskie oraz przygotowania do położenia nowej nawierzchni na dojazdach do rond. W najbliższych tygodniach będą one podłączane do istniejącego układu drogowego. Otwarcie obwodnicy planowane jest w czerwcu, po uzyskaniu przez miasto wszystkich niezbędnych pozwoleń.

Trwa także budowa obwodnicy Nakła nad Notecią. Wsparcie z RPO WK-P wynosi 26 milionów złotych.

W województwie, dzięki środkom Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i budżetu województwa, obwodnice powstały już w Brodnicy, Chełmnie, Janikowie, Pakości i Mogilnie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.