PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-Pomorskie: Pierwsza inwestycja z nowego Programu Budowy Dróg gotowa

  • WNP.pl    27 czerwca 2016 - 13:37
Kujawsko-Pomorskie: Pierwsza inwestycja z nowego Programu Budowy Dróg gotowa

Obwodnica Brodnicy (fot. GDDKiA)

• Obwodnica Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) w ciągu DK15 została oddana do użytku. • • To pierwsza ukończona inwestycja w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.).
Trasa o długości blisko 1,5 km omija ścisłe centrum miasta i znacznie skraca czas przejazdu z Torunia w kierunku Olsztyna.

- W ramach inwestycji wybudowano nową jezdnię drogi krajowej nr 15, estakadę nad ul. Wiejską, torami PKP i terenami zalewowymi rzeki Łacha - wskazała GDDKiA.

- W okolicach skrzyżowań wybudowano lub dokończono chodniki i ścieżki rowerowe, a także drogi dojazdowe, lokalne i zbiorcze w zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania DK15 - dodała.

Wybudowała Skanska

Zadanie w 13 miesięcy od dnia podpisania umowy (bez okresów zimowych) zrealizowało konsorcjum polskiego i czeskiego oddziału Skanski.

Kontrakt opiewał na 47,85 mln zł brutto wobec budżetu zamawiającego w wysokości 64,78 mln zł brutto. Konsorcjum zadeklarowało 10-lętnią gwarancję.

W związku z udostepnieniem do ruchu obwodnicy i wyznaczeniem nowego przebiegu DK15, dotychczasowy fragment DK15, przebiegający ulicami Sądową i Kolejową, zostanie przekazany w utrzymanie Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

Pierwszy etap budowy obwodnicy Brodnicy został już zrealizowany w 2011 r. Polegał on na budowie ronda, które połączyło ulicę Podgórną za pośrednictwem trasy przemysłowej z ul. Sądową.

Czytaj więcej TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.