PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-pomorskie: Rewitalizacja Włocławka nabiera tempa

  • MN    9 grudnia 2016 - 14:31
Kujawsko-pomorskie: Rewitalizacja Włocławka nabiera tempa
Mieszkańcy podzielili się pomysłami na zmianę oblicza miasta. (fot. UM Włocławek)

• Kilkadziesiąt osób wzięło udział w spotkaniu konsultacyjnym na temat rewitalizacji we Włocławku.
• Na spotkaniu nie zabrakło diagnozy Włocławka i śródmieścia, wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji oraz dyskusji z mieszkańcami.
• Po nowym roku zostaną powołane grupy robocze ds. rewitalizacji.
- Proces konsultacji społecznych zaczynamy od spotkania z mieszkańcami, bo to mieszkańcy są i będą najważniejszą częścią procesu rewitalizacji - mówi Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka. - Od wielu miesięcy powtarzam, że w centrum wszelkich działań związanych z rewitalizacją musi stać człowiek.

Uczestnicy spotkania zwracali uwagę m.in. na stan śródmiejskich nieruchomości, na sprawy bezpieczeństwa i czystości w centrum miasta, na ofertę kulturalną i aktywizację lokalnej społeczności: mieszkańcy mają świadomość, że powodzenie procesu rewitalizacji w dużej mierze zależy od nich samych.

We Włocławku już od dłuższego czasu trwają intensywne prace związane z realizacją projektu "Śródmieście na drodze do zmian - opracowanie narzędzi aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców centrum Włocławka".

Czytaj też: Zmienia się otoczenie Rybiego Rynku w Bydgoszczy

Realizacja projektu zakłada m.in. opracowanie Gminnego Programu Rewitalizacji. Powstanie dokumentu poprzedzi kompleksowa diagnoza, na którą już teraz składają się badania terenowe, rozmowy z mieszkańcami oraz zbieranie danych z najróżniejszych obszarów: gospodarczych, społecznych, edukacyjnych, kulturalnych czy dotyczących bezpieczeństwa.

Do opracowania rzetelnej diagnozy niezbędne jest przeprowadzenie pogłębionych wywiadów m.in. z mieszkańcami obszaru, osobami które w jego obrębie prowadzą działalność gospodarczą, właścicielami nieruchomości, przedstawicielami instytucji czy organizacji pozarządowych działających w tym obszarze.

Z początkiem roku 2017 zaplanowane są spotkania grup roboczych, na które zaproszeni będą również mieszkańcy. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.