Kupcy ciągle handlują na gliwickim „Balcerku”

Na poniedziałek, 7 stycznia wyznaczono datę przekazania terenu przy ul. Fredry pod budowę Drogowej Trasy Średnicowej. Teren nie został jednak oddany, na popularnym, gliwickim „Balcerku” wciąż handlują kupcy.
Kupcy ciągle handlują na gliwickim „Balcerku”

Choć o tym, że plac targowy ma zniknąć do końca 2012 roku pisano i mówiono wiele, kupcy zaskoczeni są informacją, o konieczności opuszczenia placu z początkiem stycznia. „Potrzebujemy więcej czasu" - argumentują.

To, jak twierdzi Marek Jarzębowski, rzecznik prezydenta Gliwic, nie wchodzi w grę.

- Są konkretne terminy, ustalenia. Teren na pewno w najbliższym czasie zostanie przekazany wykonawcy robót. Nikt nie może być zaskoczony terminem opuszczenia placu, o którym informowaliśmy zarówno Stowarzyszenie Kupców „Merkury" jak i firmę Eurex, zarządcę terenu. To, że ktoś wprowadził kupców w błąd, to już nie nasza wina.

Hala przy ul. Toszeckiej, która powstaje w zastępstwie obecnego „Balcerka" będzie gotowa prawdopodobnie w kwietniu.

Co ciekawe, „Balcerek" funkcjonuje w centrum miasta już 22 lata i praktycznie od samego początku lokalizacja miała mieć charakter tymczasowy. Sprawy przeniesienia go w inne miejsce zajęły sporo czasu, pomysłów na lokalizację również było niemało: plac za „IKAREM" przy Kłodnicy, tu na przeszkodzie stanęły kwestie formalno-prawne; teren przy ul. Sienkiewicza, w pobliżu siedziby placówki onkologicznej - tę propozycję odrzucili sami kupcy.

Pojawił się też pomysł wybudowania hali nad tunelem mieszczącym podziemny śródmiejski odcinek DTŚ (pomiędzy ulicami Dworcową i Dubois), kolejna z propozycji, to teren w sąsiedztwie garaży przy ul. Tarnogórskiej, były jeszcze pomysły na lokalizację przy ul. Toszeckiej i Traugutta. Ostatecznie, nowa hala targowa powstaje przy ul. Toszeckiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE