PARTNER PORTALU
  • BGK

Kwesta na groby powstańcze

  • pap    31 października 2012 - 09:11
Kwesta na groby powstańcze

W dniach 1-4 i 11 listopada Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje kwestę na rzecz odnowienia zaniedbanych i zniszczonych mogił powstańczych na terenie stołecznych nekropolii. Wolontariusze muzeum będą kwestować przed placówką i na warszawskich cmentarzach.
Celem zbiórki jest budowa i renowacja zaniedbanych i zniszczonych mogił powstańców warszawskich oraz członków Polskiego Państwa Podziemnego pochowanych na cmentarzach na terenie Warszawy oraz budowa i renowacja miejsc pamięci - przede wszystkim tablic pamiątkowych związanych z Powstaniem Warszawskim 1944 roku.

Akcję pozyskiwania funduszy od ośmiu lat organizuje Muzeum Powstania Warszawskiego. Każdy, kto chce pomóc Muzeum i ma ukończone 16 lat może wziąć udział w zbiórce. Wystarczy wypełnić ankietę na www.1944.pl/img/mainImages/file/identyfikator%20ZBI%C3%93RKA%20ok.doc i przesłać pod adresem wolontariat@1944.pl. Można kwestować wspólnie ze znajomymi lub samodzielnie.

Zbieranie funduszy na renowację mogił powstańczych trwa od 1 czerwca do 31 grudnia 2012 r. Akcję można wesprzeć także wpłacając pieniądze do specjalnej skarbonki ustawionej w Muzeum Powstania Warszawskiego lub na numer konta 26 1060 0076 0000 3310 0019 6191. Wybór grobów pilnie potrzebujących renowacji, zaniedbanych i z punktu prawnego nie posiadających opiekuna, dokonywany jest po konsultacjach z organizacjami kombatanckimi oraz zarządcami cmentarzy.

Podczas corocznych zbiórek publicznych organizowanych od 2004 roku przez Muzeum Powstania Warszawskiego zebrano ponad 200 tys. zł. Dzięki tym środkom udało się wyremontować blisko 60 zaniedbanych i zniszczonych mogił Powstańców Warszawskich. Rokrocznie zbiórka prowadzona jest przez wolontariuszy współpracujących z Muzeum.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.