PARTNER PORTALU
  • BGK

Kwitnie biznes turystyczny

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    9 lipca 2011 - 08:30
Kwitnie biznes turystyczny

W latach 2003-2010. powstało w kraju 2358 nowych hoteli, moteli, gospód i pensjonatów. Najwięcej w woj. śląskim, małopolskim i zachodniopomorskim.
Najwięcej hoteli przybyło w woj. zachodniopomorskim. Nie ma ono też sobie równych, jeśli chodzi o budynki zakwaterowania turystycznego, do których GUS zalicza m.in. schroniska, domki kempingowe i domy wypoczynkowe. Powstało ich tam w ostatnich 10 latach aż 1786. Dla porównania we wszystkich województwach Polski południowej łącznie 584 – pisze „Gazeta Wyborcza”.

W przeliczeniu na 100 tys. turystów w woj. zachodniopomorskim oddano do użytku 11,3 nowych budynków zakwaterowania turystycznego. W tej klasyfikacji najgorzej wypadło woj. małopolskie – 0,4 budynku na 100 tys. turystów.

Inwestycji tych by nie było, gdyby nie turyści. Z badań Instytutu Turystyki wynika, że Polacy jako miejsce spędzania urlopów zdecydowanie preferują morze. Góry i jeziora są dla nas celem głównie krótkich wypadów.

Zachodniopomorskie lubią też cudzoziemcy. W Świnoujściu czy Kołobrzegu pełno jest niemieckich kuracjuszy – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.