PARTNER PORTALU
  • BGK

Łączą siły by budować markety w mniejszych miastach

  • Propertynews.pl    9 maja 2012 - 07:30

Trzy firmy połączyły siły tworząc spółkę joint venture w celu budowy sieci centrów handlowych w mniejszych miastach Polski. Pierwszym przedsięwzięciem w ramach współpracy będzie obiekt w Starachowicach, którego głównym najemcą będzie hipermarket Tesco.
Działka pod inwestycję w Starachowicach, nabyta przez joint venture od Urzędu Miasta Starachowice, objęta jest aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego, który przeznacza teren pod budowę centrum handlowego o powierzchni około 17,6 tys. mkw. Zgodnie z projektem 6,2 tys. mkw. powierzchni zajmie hypermarket Tesco Extra. Oprócz tego centrum handlowe pomieści 30 sklepów, plac zabaw dla dzieci oraz boisko sportowe "Orlik". Obiekt będzie zlokalizowany we wschodniej części miasta przy ulicy Iłżeckiej.

Spółki zamierzają zainwestować w starachowicki projekt około 25 mln euro. Planowany termin rozpoczęcia prac konstrukcyjnych to marzec 2013 roku, a otwarcie obiektu przewidziane jest na jesień 2014 roku.

Projekt w Starachowicach jest pierwszym z planowanych przez joint venture wspólnych przedsięwzięć w ramach budowy portfolio centrów handlowych połączonych z hipermarketem w mniejszych miejscowościach.

- Mamy nadzieję, że będzie to jeden z wielu projektów o podobnej skali, które wspólnie z naszymi partnerami biznesowymi zrealizujemy na terenie Polski - mówi Harvey Curtis, partner zarządzający w Claybark.

Cały artykuł czytaj tu Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.