Łączą siły dla bezdomnych zwierząt

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Kraków
  • 31-01-2011
  • drukuj
Na zachodzie i wschodzie Małopolski trwają prace nad stworzeniem międzygminnych schronisk dla psów. Już jedna taka placówka na kilkanaście gmin wystarczy, by bezdomnych zwierząt było znacznie mniej.

Takie schroniska to rozwiązanie dla gmin, których nie stać na płacenie za wyłapywanie bezpańskich psów i zapewnianie bezdomnym zwierzętom interwencyjnej opieki lekarza weterynarii – bo kosztami utrzymania i finansowania działalności tego typu placówki może podzielić się kilka lub kilkanaście samorządów. Pierwsza taka placówka w Małopolsce powstaje w Libiążu. Pomieści 200 psów – pisze „Gazeta Wyborcza Kraków”.

Z doświadczeń gmin, które z powodzeniem otworzą schroniska, będą mogły skorzystać inne, w których nie ma podmiotów świadczących usługi odłowu zwierząt i opieki weterynarza w nagłych wypadkach.

Samorząd województwa będzie promował inicjatywy w Libiążu czy w Niepołomicach jako przykład dobrej praktyki i zachęcał inne gminy do podobnego porozumienia i stworzenia własnych lokalnych schronisk międzygminnych – podaje „Gazeta Wyborcza Kraków”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE