PARTNER PORTALU
  • BGK

Łączą siły do budowy dolnośląskiego centrum sportu

  • AW    24 września 2014 - 17:18
Łączą siły do budowy dolnośląskiego centrum sportu

Samorząd województwa, władze Szklarskiej Poręby i pasjonaci biegówek łączą siły na rzecz Polany Jakuszyckiej. Podpisano list intencyjny w sprawie wspierania inwestycji na Polanie.
Efektem podpisania listu będzie powołanie spółki celowej, której zadaniem będzie budowa dolnośląskiego centrum sportu, a następnie zarządzanie tym obiektem.

Swoje podpisy pod dokumentem złożyli Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Julian Gozdowski - Prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów oraz Grzegorz Sokoliński - Burmistrz Miasta Szklarska Poręba. Porozumienie zostało podpisane w obecności Ireneusza Rasia - Przewodniczącego Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

Zdaniem wąłdz regionu, budowa centrum to szansa na ożywienie gospodarcze regionu oraz przeprowadzanie zawodów sportowych na najwyższym światowym poziomie - w randze mistrzostw.

Polana Jakuszycka, jako główna arena Biegu Piastów i innych imprez rangi mistrzowskiej, potrzebuje inwestycji w infrastrukturę. Dzięki nim mogłaby służyć przez cały rok narciarzom, rowerzystom, amatorom i zawodowcom. Dowodem na rosnące zainteresowanie biegówkami jest np. stale rosnąca liczba uczestników Biegu Piastów. W tym roku na starcie stanęło prawie sześć tysięcy uczestników.

Czytaj też: Szklarska Poręba myśli o wielkich zawodach wspólnie z Czechami

Władze województwa od lat zabiegają o rozbudowę Polany. Zdecydowały się nawet na wpisanie jej do Kontraktu Terytorialnego.

- Będziemy mocno walczyć i przekonywać stronę rządową, że to miejsce zasługuje na dużą i kompleksową rozbudowę. Już dziś jest wizytówką Dolnego Śląska, a może stać się wizytówką całej Polski - mówił Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

 - Chciałbym mocno podkreślić, że funkcjonowanie spółki działającej na rzecz Polany Jakuszyckiej będzie oparte na dobrej współpracy między trzema podmiotami - samorządem województwa, miastem Szklarska Poręba i Stowarzyszeniem Bieg Piastów. Zarówno w trakcie przygotowania inwestycji, a potem w trakcie codziennego funkcjonowania obiektu będziemy korzystać ze wzajemnej wiedzy i dotychczasowych doświadczeń - kontynuował marszałek Przybylski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.