PARTNER PORTALU
  • BGK

Lada chwila otwarcie ICE Kraków

  • pt    10 października 2014 - 14:10
Lada chwila otwarcie ICE Kraków

Aż cztery dni potrwają atrakcje związane z otwarciem Centrum Kongresowego ICE Kraków.
Pierwszym wydarzeniem, które odbędzie się 16 października (czwartek) będzie koncert Zbigniewa Preisnera 2014. Tu i teraz (który zostanie powtórzony w piątek, 17 października). Natomiast 18 i 19 października (sobota - niedziela) odbędą się Dni otwarte, podczas których mieszkańcy Krakowa będą mogli zwiedzić obiekt. Bezpłatne wejściówki na Dni otwarte można odbierać od wtorku (7 października) w Punktach Informacji Miejskiej InfoKraków.

Głównym przesłaniem dzieła 2014. Tu i teraz, stworzonego przez Zbigniewa Preisnera specjalnie dla Centrum Kongresowego jest miejsce człowieka w historii, we współczesnej cywilizacji, w egzystencjalnym przemijaniu.Dzieło wokalno-instrumentalne zostanie zaprezentowane w Sali Audytoryjnej, największej z sal ICE Kraków Congress Centre - informuje www.krakow.pl.

Czytaj: ICE Kraków - zobacz zdjęcia

Po raz pierwszy w Polsce zastosowano tam najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które sprawiają, że jest to jedna z najlepszych sal koncertowych w kraju.

Koncert 16 października (czwartek) będzie wydarzeniem zamkniętym, na który wstęp będą mieli tylko zaproszeni goście zagraniczni i krajowi. Za to już dzień później (17 października, piątek) widowisko zostanie powtórzone specjalnie dla mieszkańców Krakowa.

Czytaj też: Centrum Kongresowe w Krakowie na finiszu

Kolejnym punktem inauguracji Centrum Kongresowego będą Dni otwarte (18 i 19 października, sobota – niedziela) podczas których mieszkańcy Krakowa będą mogli zwiedzić obiekt i zobaczyć miejsca, które na co dzień pozostaną zamknięte.

Będą to m.in.: wybrane sale, garderoby, reżyserki, kabiny do tłumaczeń symultanicznych i przeszklone foyer z widokiem na Wawel. Trasa zwiedzania, została opracowana w taki sposób, by w czasie 30 minut zwiedzający mogli zobaczyć najciekawsze miejsca Centrum Kongresowego.

Wydarzeniem specjalnym zaplanowanym na sobotę (18 października) będzie wykład twórców projektu ICE Kraków Congress Centre: Krzysztofa Ingardena i Jacka Ewý. Dzień później (19 października, niedziela), odwiedzający będą mieli możliwość uczestniczyć we współorganizowanym przez Instytut Doradztwa i Zarządzania i Krakowskie Biuro Festiwalowe spotkaniu z Janem Melą, podróżnikiem i prezesem Fundacji Poza Horyzonty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.