PARTNER PORTALU
  • BGK
ons/mail2.png" alt="" width="90" /> ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Lądowisko jak na prezydenta przystało

  • JL/PAP    27 października 2010 - 10:33
Lądowisko jak na prezydenta przystało

Od otwarcia nowoczesnego lądowiska dla śmigłowców przy Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Władysława Biegańskiego rozpoczął w środę wizytę w Grudziądzu prezydent Bronisław Komorowski.
Prezydent spotkał się z kadrą szpitala. Na spotkaniu obecna była jego matka Jadwiga Komorowska, która urodziła się w Grudziądzu.

Prezydent podziękował mieszkańcom za wysokie poparcie w wyborach prezydenckich (68,53 proc.) i zachęcał do udziału wyborów samorządowych.

– To są również bardzo ważne wybory. Czasami wywołują mniejsze emocje, może mniej złych uczuć, ale niewątpliwie decydują o życiu państwa w stopniu najwyższym. Zachęcam, proszę, zabiegam, aby również tu, w Grudziądzu, frekwencja w czasie wyborów samorządowych była najwyższa, abyście państwo wybrali jak najlepsze władze, które decydują o tym, jak tu się żyje – powiedział prezydent.

Wartość przedsięwzięcia zrealizowanego w ramach unijnego programu „Infrastruktura i środowisko wynosi 4,6 mln zł. 85 procent pochodzi ze funduszy Unii Europejskiej i z budżetu państwa. Płyta lądowiska jest zawieszona na filarach na wysokości prawie 6 m. Transport pacjenta między budynkiem szpitala a lądowiskiem będzie odbywał się przez zadaszoną estakadę komunikacyjną o długości 71 m.

Budowę grudziądzkiego Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr W. Biegańskiego, która pochłonęła 352 mln zł, zakończono w ubiegłym roku, po 25 latach prac. W nowym obiekcie przy ul. Rydygiera, w siedmiopiętrowym budynku, przygotowano dla pacjentów 750 miejsc na 20 oddziałach.

W Grudziądzu jest najnowocześniejsza i najlepiej wyposażona w kraju pracownia hemodynamiczna. Składa się z trzech segmentów. Pierwszy przeznaczony jest do badań obwodowych naczyń krwionośnych. Drugi prowadzi  diagnostykę i plastykę naczyń wieńcowych, w trzecim działa tomograficzna diagnostyka serca i całego układu krążenia. Kupiono m.in. tomograf komputerowy, koronograf, aparat do badań angiograficznych, kardiostymulator i aparaturę anestezjologiczną. 

Komorowski w Grudziądzu spotka się z młodzieżą oraz weźmie udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pomnika Żołnierza Polskiego na Rynku Głównym, którego cokół nawiązuje do pierwowzoru przedwojennego monumentu. Nowy cokół, na którym stanął pomnik wykonano w ramach realizowanego właśnie projektu rewitalizacji ulic grudziądzkiej starówki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.