PARTNER PORTALU
  • BGK

Lasom nie po drodze z kolejką linową

  • PAP    20 kwietnia 2013 - 15:45
Lasom nie po drodze z kolejką linową

Prezydent Bronisław Komorowski skrytykował w sobotę możliwość zakupu przez Lasy Państwowe prywatyzowanej spółki Polskie Koleje Linowe, które zarządzają m.in. kolejką linową na Kasprowy Wierch.
Prezydent uczestniczył w Niepołomicach w obchodach Święta Lasu.

„Życzę państwu, żebyście pozostali administracją lasów państwowych i nie stali się administracją lasów państwowych i kolejek linowych. Z całego serca wam tego życzę, bo to jest nonsens z punktu widzenia o tym, co z lasami trzeba w przyszłości zrobić" - mówił prezydent, przemawiając do leśników zgromadzonych w zamku w Niepołomicach.

Jak dodał, administracja Lasów Państwowych powinna koncentrować się na tym, aby lasy funkcjonowały lepiej, z większym pożytkiem dla ekologii i edukacji oraz z większą rentownością z tytułu gospodarki leśnej, a nie „wszelkiej, jaką można sobie wymyślić".

Na początku lutego PKP ogłosiły, że na krótkiej liście inwestorów zakwalifikowanych do dalszego etapu prywatyzacji PKL znalazła się spółka gmin z powiatu tatrzańskiego na czele z Zakopanem, Polskie Koleje Górskie, Centrum Targowe „Ptak", Investor Private Equity Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych i Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych.

Spółka PKL zarządza infrastrukturą turystyczną m.in. w Zakopanem, Zawoi, Szczawnicy oraz Krynicy. W 2011 roku osiągnęła 9,1 mln zł zysku netto oraz 51,4 mln zł przychodów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.